Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Hobby

Kot w domu – o czym warto wiedzieć?

Choć koty należą do najczystszych zwierząt w naszym otoczeniu, to na właścicielach spoczywa konieczność pielęgnacji. Jeśli zastanawiasz się nad przygarnięciem małego mruczka do swojego domu, zapraszamy do zapoznania z krótkim poradnikiem, z którego dowiesz się, o czym należy pamiętać, decydując się na kota w domu.

Pierwsze wspólne kroki

Kot w domu to sama przyjemność. Choć początki mogą być trudne, istnieje kilka sposobów, aby adaptacja kociaka w nowym miejscu przebiegała sprawnie i bezproblemowo. Wspólne życie warto rozpocząć od nauki toalety – powinniśmy przygotować kuwetę wypełnioną żwirkiem, gdyż jej brak może skutkować załatwianiem się przez zwierzę w dowolnym miejscu naszego lokum. Dobrze jest postawić na wygodne rozwiązania takie jak żwirek dla kota Super Benek, które skutecznie wchłania wszelkie płyny, zamieniając je w żelowe kulki, a do tego skutecznie eliminuje nieprzyjemne zapachy z otoczenia.

Początki wymagają także wspólnego poznania w aspekcie żywienia. Najskuteczniejszą metodą na poznanie preferencji smakowych kota jest metoda prób i błędów. Nie chodzi tu o kulinarne rozpieszczanie zwierzaka, jednak warto dobrać właściwe, dopasowane do wieku lub rasy metody żywieniowe. Prawidłowo wybrana, dobrej jakości karma, pomoże uniknąć problemów zdrowotnych, a co za tym idzie – częstych wizyt u weterynarza. Dobrze jest też podawać pełen witamin suplement diety dla kotów Vitakraft, który przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego.

Odpowiednia pielęgnacja

Choć koty myją się we własnym zakresie, odpowiednia pielęgnacja (https://www.bricomarche.pl/zwierzeta/kot/pielegnacja) i tak jest konieczna. Polega ona zazwyczaj na aplikacji odpowiednich preparatów, mających ochronić milusińskich przed pchłami i kleszczami. W naszym domu powinna znaleźć się zasypka owadobójcza Pess, która pomoże zabezpieczyć zwierzę przed pasożytami. Ciekawą alternatywą, która sprawdzi się w przypadku ruchliwych zwierząt, jest obroża przeciw pchłom, która jest bezzapachowa, a przy tym niezwykle skuteczna w eliminacji larw, czy jaj szkodników.

To, co możemy zrobić dla swojego kota to także zapewnienia bezpieczeństwa przed robakami. Raz na jakiś czas można wspomóc czynności higieniczne i wykąpać zwierzę w specjalnie dopasowanym do kociej sierści produkcie. Szampon dla kota Comfy sprawi, że futerko stanie się odpowiednio odżywione, a rozczesywanie będzie jeszcze łatwiejsze.

Warto też regularnie wyczesywać naszego ulubieńca, używając do tego specjalnego, dostosowanego do długości włosia furminatora, dedykowanej szczotki lub rękawicy. To element pielęgnacji, który nie tylko umożliwia usunięcie zbędnego futra, ale także poprawia kondycję sierści i korzystanie wpływa na zdrowie pupila.