Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Czy można uczyć się z podcastów
Hobby

Czy można uczyć się z podcastów?

Rozwój internetu w znaczący sposób przyczynił się do ukształtowania nowych form nauki oraz przeobrażenia popularnych publikacji, które nie kojarzone były z efektywnymi metodami przyswajania wiedzy. Wiele osób, chcąc opanować obcy język, decyduje się skorzystanie z podcastów. Warto znać charakterystykę tego typu materiałów.

Opis

Podcasty stanowią dźwiękową lub filmową formę publikacji online. Udostępniane są one w formie cyklicznych odcinków z wykorzystaniem technologii RSS. W 2000 roku powstał pierwszy zarys, dotyczący zastosowania języków znaczników do publikowania materiałów audio oraz wideo. Cztery lata później podcasting stał się niezwykle popularny wśród internetowych twórców. W 2004 roku po raz pierwszy wpisano do wyszukiwarki Google słowo kluczowe „podcasting”. Do słuchania udostępnionych materiałów nie jest konieczny odtwarzacz muzyczny. Wystarczy, by odbiorca miał komputer oraz zainstalowane oprogramowanie, pobierające i katalogujące transmisje na podstawie informacji dostępnych w plikach RSS. Podcast może być blogiem, audycją radiową lub kursem języka angielskiego online. Wykorzystuje się go również jako formę wirtualnej książki czytanej przez lektora.

Podcasty do nauki języka

W sieci znaleźć można wiele, darmowych publikacji, ułatwiających opanowanie angielskiego. Jednym z nich jest The RealLife English Podcast. Jest on publikacją dostępną na Spotify oraz iTunes. Dzięki niej można poznać potoczne frazy, proste wyrażenia wykorzystywane w codziennym życiu, slangi i idiomy. Podcast prowadzą native speaker i nauczyciel języka angielskiego. Przykładem kolejnej publikacji jest 6 Minute English. Podcasty dotyczą różnorodnej tematyki. Każdy odcinek trwa 6 minut. Seria została przygotowana przez BBC z ukierunkowaniem na osoby na poziomie średnio-zaawansowanym. Nagrania dostępne są na Spotify oraz iTunes.

Podcasty stanowią świetną formę nauki obcego języka. Ich duża liczba oraz zróżnicowanie umożliwiają wybranie publikacji dostosowanej do własnych potrzeb i preferencji. Warto zatem wykorzystywać podcasty jako uzupełnienie kursu realizowanego w szkole Lincoln.