Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Hobby Rekreacja Sport

Niezbędnik rowerzysty – o czym pamiętać jadąc na wycieczkę?

Niezbędnik rowerzysty – o czym pamiętać jadąc na wycieczkę?
Gdy wybierasz się pojeździć rowerem po okolicy, zaopatrz się w produkty i akcesoria. Jakie? Przeczytaj, a o niczym nie zapomnisz.

Kask na głowę

Ochrona głowy jest ważna. Dzięki temu, gdy się przewrócisz ze swojej lub czyjejś winy, to nic się nie stanie. Szkody mogą być też duże mniejsze. Kask warto mieć niezależnie od wieku. Dzieci są szczególnie narażone na upadek. Nie potrafią dobrze jeździć i może się on zdarzyć częściej. Lepiej nauczyć je jeździć, zanim wyjdzie się z dziećmi do parku lub na ulicę.

Dzwonek lub trąbka

To istotne akcesoria przydatne w wielu sytuacjach na drodze. Ludzie wchodzą na ścieżkę rowerową, nie wiadomo z jakiego powodu. Mają obok chodnik dla pieszych i nie korzystają. Czasami tez rowerzysta musi zadzwonić dzwonkiem na drugiego, który zatrzymuje się na ścieżce rowerowej z telefonem. Dzwonić trzeba też na dzieci, które nie uważają na siebie.

Coś do picia

Herbata, woda, kawa lub inne napoje są niezbędne na wycieczkach. Można coś kupić po drodze. Jednak lepiej mieć kubek termiczny, w którym będzie coś gorącego. Zimne napoje też można mieć w butelkach fabrycznych. Fanom ekologii przyda się butelka filtrująca z wybranym napojem. Może to być woda z kranu, którą warto pić.

Narzędzia

Podczas jazdy może się zdarzyć, że potrzebne będą narzędzia do roweru, dzięki którym naprawisz drobne usterki. Między innymi, gdy trzeba napompować koła. Wtedy przyda się pompka rowerowa, która nie zajmuje wiele miejsca. Czasami można ją przyczepić do roweru. Klucze rowerowe to podstawa, żeby coś naprawić. Jazda będzie przyjemniejsza, gdy to wszystko będzie pod ręką.

Jak widać, niezbędne są różne produkty. Warto mieć kask, coś do picia, pompkę, zestaw kluczy do naprawy. Wszystko to dostępne jest w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Takich, które oferują akcesoria na rower, żeby bezpiecznie jechać na co dzień i nie tylko.

Więcej na bikeneo.pl