Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

klub pilkarski
Sport

Aplikacje mobilne klubów piłkarskich

Digitalizacja zmienia świat i nie ucieka od niej również świat piłki nożnej. Coraz więcej polskich klubów decyduje się na stworzenie i udostępnienie swojej aplikacji mobilnej. W Google Play można dziś znaleźć aplikacje mobilne większości drużyn PKO BP Ekstraklasy i kilku zespołów grających w niższych ligach. Każda z aplikacji cechuje się swoimi oryginalnymi funkcjami, jednak zdecydowana większość z nich umożliwia użytkownikom oglądanie unikalnymi materiałami video, śledzenie wyników meczu oraz kupowanie biletów na najbliższe mecze.

Aplikacja Śląska Wrocław

Na słowa pochwały zdecydowanie zasługuje aplikacja mobilna Śląska Wrocław. Zaraz po jej otwarciu użytkownicy widzą bardzo dobrze skonstruowaną i ułożoną stronę główną. Znajdują się na niej najważniejsze wiadomości o wydarzeniach związanych z drużyną. Bardzo przejrzyście pokazane są też wyniki ostatnich spotkań, terminarz oraz tabela. W aplikacji stale publikowane są też ciekawe artykuły analityczne. Aplikacja jest również połączona ze Śląsk TV, jednak aby obejrzeć materiały video przygotowane przez telewizję klubową, konieczne jest przejście na YouTube. To czego może brakować fanom obstawiania meczów w tej aplikacji, to ligi typerów czy też symulatora z możliwością obstawiania wirtualnego kuponu bukmacherskiego. W końcu posiadania logo legalnego bukmachera na koszulce do czegoś zobowiązuje.

Aplikacja Legii Warszawa

Aplikację mobilną Legii Warszawa można pobrać za darmo w sklepach App Store oraz Google Play Store. Do dyspozycji użytkowników są wyselekcjonowane materiały i informacje dotyczące klubu. Aplikacja sprawdza się m.in. do śledzenia wyników na żywo oraz sprawdzania statystyk meczowych. Z pozycji aplikacji na telefon lub tablet można się przenieść na mobilną wersję strony internetowej. Do dyspozycji użytkowników aplikacji dostępne są również artykuły i analizy, których nie znajdziemy w żadnym innym miejscu. Najważniejszą informacją jest jednak to, że aplikacja Legii to stosunkowo nowy produkt, który stale jest rozwijany i który być może zostanie wzbogacony o funkcje jakie są już standardem m.in. w aplikacjach bukmacherskich typu live tracker, transmisje live ze spotkań czy czat z innymi kibicami.

Aplikacja Lecha Poznań

Z dedykowanej aplikacji mobilnej mogą skorzystać również fani Lecha Poznań. Aplikacja „Kolejorza” wyróżnia się przede wszystkim bardzo atrakcyjnym designem i bardzo dużą funkcjonalnością. Aplikacja działa bardzo szybko i nie zawiesza się oraz zapewnia dostęp do wielu funkcji. W aplikacji jest bezpośredni dostęp do materiałów nagranych dla Lech TV. Aby zobaczyć filmy, nie trzeba przechodzić na YouTube. Kibice mają też dostęp do wyników i statystyk na żywo. Bardzo ciekawą opcją jest także możliwość dokonania zakupu biletu na mecz przez aplikację. W aplikacji Lech Poznań regularnie publikowane są też artykuły dotyczące wydarzeń związanych z pierwszą drużyną, rezerwami oraz juniorskimi ekipami Lecha.

Aplikacja Widzewa Łódź 

Pomimo tego, że Widzew Łódź to klub grający obecnie w I lidze, jego aplikacja mobilna zdecydowanie zasługuje, aby znaleźć się pośród najlepszych aplikacji polskich klubów piłkarskich. Po otwarciu aplikacji użytkownikom pokazuje się bardzo ciekawy design i funkcjonalny interfejs. Poza aktualnościami, terminarzem i wynikami na żywo dostępne są też różnego rodzaju multimedia, w tym m.in. wideo, zdjęcia i radio klubowe. W aplikacji łatwo też znaleźć terminarz, zapowiedzi meczów oraz szczegółowe statystyki poszczególnych spotkań.

Aplikacja Cracovii Kraków 

Z klubowej aplikacji mogą korzystać również fani Cracovii Kraków. Na ekranie głównym aplikacji klubu widoczne są najważniejsze i najświeższe informacje o drużynie. W centralnej części ekranu widoczny jest zegar odliczający czas do następnego meczu oraz terminarz rozgrywek. Z poziomu aplikacji można również „na żywo” śledzić wyniki spotkań. Ciekawymi funkcjami są też możliwość zapisania w aplikacji swojej Karty Kibica oraz zakup biletów bezpośrednio z poziomu aplikacji.