Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Wakacyjne pamiątki
Hobby

Wakacyjne pamiątki – pocztówki, magnesy i kubki z nadrukiem

Wakacje to wyjątkowy moment w roku. To właśnie w tym czasie setki tysięcy turystów odwiedzają miejsca, w których spędzają miło czas. I chcieliby te pozytywne wspomnienia zachować jak najdłużej. Dlatego chętnie kupują wakacyjne pamiątki – pocztówki, magnesy, koszulki i kubki z nadrukiem.

To oczywiście doskonała okazja do sezonowego biznesu. Nic zatem dziwnego, że w wakacyjnych miejscowościach jak grzyby po deszczu wyrastają stragany z pamiątkami. Co powinno znaleźć się w ich asortymencie? Jakie są najpopularniejsze ponadczasowe wakacyjne gadżety?

Pocztówki 

Widokówki są hitem od dziesiątek lat. Trudno wyobrazić sobie stragan, na którym nie znajdzie się miejsce na kartki pocztowe. Odwiedzający wakacyjne kurorty chętnie je kupują. I nie tylko po to, żeby wysłać je do rodziny i znajomych, ale także jako pamiątki.

Warto również pomyśleć o kartkach personalizowanych, na których turyści mogą umieścić swoje zdjęcie lub własny napis. Takie kartki cieszą się rosnącą popularnością i można na nich więcej zarobić.

Magnesy na lodówkę

Kolejny hit wśród wakacyjnych pamiątek to magnesy na lodówkę. Są małe, poręczne i niedrogie. Kuszą turystów szeroką gamą kształtów i kolorów. Dzięki temu od długiego czasu są jedną z najchętniej kupowanych pamiątek z urlopu.

Produkcja magnesów na lodówkę jest niedroga. Dlatego pozwalają one na generowanie wysokich marż. Ponadto łatwo je wyeksponować i nie zajmują wiele miejsca na stoisku.

Koszulki z nadrukiem

Koszulki z nadrukiem to ponadczasowe pamiątki wakacyjne. Są lubiane zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci. Nadają się do personalizacji, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność dla potencjalnych nabywców. Wszystko to sprawia, że sprzedaż koszulek utrzymuje się niezmiennie na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu utrzymywane są także wysokie wyniki finansowe. 

Kubki z nadrukiem

Wymieniając najpopularniejsze pamiątki z wakacji trudno nie wspomnieć o kubkach z nadrukiem. Jest to gadżet bardzo lubiany przez turystów. Jest trwały i obok magnesu na lodówkę jest jednym z najlepszych pomysłów na prezent dla najbliższych.

Jest to kolejny przykład pamiątki wakacyjnej, którą można poddać personalizacji. Dodanie własnego zdjęcia sprawia, że kubek z nadrukiem staje się niezwykle pomysłowym prezentem. Natomiast własny napis sprawia, że wspomnienia wakacyjne są jeszcze silniejsze. Silniejsza jest także skłonność do zakupu. A oto przecież chodzi w wakacyjnym biznesie.

Szeroki asortyment to podstawa

To oczywiście tylko kilka przykładów popularnych gadżetów wakacyjnych. Przygotowując własną ofertę pamiątek warto o pamiętać o nich wszystkich. Jednak warto również śledzić sezonowe trendy. Każdego roku pojawiają się bowiem nowe pamiątkowe hity, które często przebijają popularnością pocztówki, magnesy, koszulki czy kubki z nadrukiem.

Połączenie nowości z ponadczasowymi gadżetami sprawia, że biznes pamiątkowy nadal może być źródłem wysokich dochodów. I na pewno warto się nim zainteresować pomimo krótkiego okresu sezonowego w Polsce.