Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Najpiękniejsze trasy narciarskie w Europie
Hobby Rekreacja Sport

Najpiękniejsze trasy narciarskie w Europie

Wiele osób wypoczywa latem, wylegując się nad morzem i zażywając słońca. Lecz jest tez grupa osób, która po prostu kocha narty i dla nich, to zima a nie lato, jest okresem relaksu i przyjemności. Na szczęście grupa ta nie jest wcale taka mała. Skoro już wiemy, że kochamy narty, to trzeba wybrać miejsce, w którym będziemy na nich jeździć, nie skupiając się w takim stopniu na pieniądzach, co na niezapomnianych przeżyciach.

Najpiękniejsze trasy narciarskie w Europie

Najpiękniejsze trasy narciarskie w Europie zdecydowanie będą celem naszych podróży. Możemy podróżować wszędzie i brać pod uwagę wszelkie aspekty stoków, od ich długości, poprzez szanse na optymalna pogodę, po uczynność obsługi. Niemniej nawet najwytrwalsi narciarze się meczą i często znajdują siebie nie zjeżdżających z zawrotna szybkością po stoku, ale obserwujących zimowy krajobraz, czy to z wyciągu, czy to stojąc gdzieś z boku. To własnie te momenty zapadną nam w pamieć. Te chwile odpoczynku i oddechu. Dlatego piękno powinno być głównym elementem branym pod uwagę podczas planowania wypadu na narty.

Jakie są najlepsze stoki narciarskie w Europie?

Najczęściej usłyszymy pewnie odpowiedz, że te w Alpach i choć jest to może mało oryginalne, to jednak prawdziwe. Tam każdy zapalony narciarz powinien pojechać chociaż raz, a jeśli ten zapal nie zniknie, to z pewnością będzie wracał. Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się być wynajem apartamentu, czy nawet całego domku, który moglibyśmy dzielić z naszymi przyjaciółmi lub rodziną. Znacznie obniży nam to koszty, a przecież trzeba oszczędzać pieniądze na ski pass. Domki takie często oferują najwyższe standardy i są położone blisko stoków. Najprawdopodobniej zawierają w sobie także saunę, która jest świetnym miejscem odpoczynku, po całodniowym szaleństwie na nartach.

Jakie są najlepsze stoki narciarskie w Europie?Najpiękniejsze trasy narciarskie w Europie znajdują się w barwnych pasmach górskich, które nie są tylko do oglądania. O ile nie ma zagrożenia lawinowego i oczywiście zachowując wszelka ostrożność, warto pokusić się na wycieczkę graniami na górskie szczyty, poczuć ducha gór, a czasem może nawet trochę jak Himalaiści. Skoro już mowa o pięknych pasmach górskich, nie można zapomnieć o Karpatach. Tutaj także znajdują się najpiękniejsze trasy narciarskie w Europie i są one całkiem blisko położone. Zdecydowanym atutem tych tras jest ich zróżnicowanie, pozwalające cieszyć się jazda na nartach zarówno osobom zaawansowanym w tym sporcie, jak i początkującym. Ponadto kultura słowiańska jest bliższa naszemu sercu i zabawa w zimowe wakacje prawie nigdy nie kończy się razem z zejściem ze stoku, lecz trwa cala noc. Ten właśnie klimat sprawia, że nasze wrażenia są niezapomniane, a piękno i radość na dłużej gości w naszych sercach, tworząc magie zimowego szaleństwa.

Jedziemy na narty

Poniżej przedstawiamy kilka najpopularniejszych i najpiękniejszych stoków narciarskich w Europie. Polecamy odwiedzić wszystkie!

Cortina d’Ampezzo

Naszą wyliczankę rozpoczynamy od włoskiego kurortu Cortina d’Ampezzo. Jest to popularne miejsce pobytu dla różnej maści celebrytów z całego świata. Przyciągają ich tutaj luksusowe butiki oraz wiele miejsc gdzie można się zabawić. Oczywiście nie bez znaczenia są także doskonale przygotowane stoki narciarskie.

Courchevel

Francuski Courchevel to jeden z najczęściej odwiedzanych kurortów narciarskich na świecie. Cały kompleks usadowił się w trzech dolinach i pięciu miasteczkach. Również tutaj uświadczymy wielu sławnych ludzi oraz świetnie przygotowane trasy narciarskie.

Verbier

Jakie są najlepsze stoki narciarskie w Europie?Trasa Verbier znajduje się w szwajcarskim Valais. Również tutaj kwitnie życie rozrywkowe oraz napotkamy na świetnie przygotowane stoki narciarskie. Miejsce to chętnie odwiedzają oprócz narciarzy także wielbiciele sportów zimowych nieco bardziej ekstremalnych.

Zermatt

Szwajcarski kurort który słynie z tego, że duży nacisk położono tu na ekologię. Trasy narciarskie tu położone cieszą się wielką popularnością wśród narciarzy z całego świata.

Chamonix

Niezwykle popularny francuski kurort malowniczo położony u stóp najwyższej góry w Europie. Miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez najlepszych narciarzy.