Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

hulajnoga elektryczna
Rekreacja

Na co zwrócić uwagę kupując hulajnogę elektryczną?

Hulajnogi elektryczne coraz częściej pojawiają się na naszych drogach. Zdobywają popularność nie tylko wśród młodzieży, ale też wśród starszych użytkowników. Z powodzeniem bowiem mogą sprawdzić się zarówno do rekreacji, jak i w codziennych dojazdach do pracy. Są idealnym pojazdem do dużych miast, jeśli chcemy uniknąć podróżowania komunikacją miejską lub samochodem i tkwienia w korkach. Postaramy się dziś doradzić, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla indywidualnych potrzeb hulajnogi.

Przeznaczenie hulajnogi

Pierwszym krokiem przed podjęciem decyzji o zakupie hulajnogi powinna być ustalenie, do czego będzie używana. Pozwoli to określić dalsze parametry, które weźmiemy pod uwagę przy wyborze. Hulajnogę elektryczną możemy potraktować między innymi jako:

  • sposób dojazdu do pracy,
  • codzienny środek transportu w różnych celach, np. po zakupy,
  • sposób spędzania wolnego czasu i zwiedzania okolicy.

Zastanówmy się w jaki sposób najczęściej chcemy wykorzystywać sprzęt i pod tym kątem ustawmy kryteria wyszukiwania.

Hulajnoga elektryczna w dojazdach do pracy

Taki sprzęt zwykle nie musi pokonywać bardzo dużych odległości. Ważnym aspektem może być szybkość, zwłaszcza jeśli chcemy oszczędzić czas przy porannych dojazdach. Dlatego wytrzymałość baterii raczej nie będzie tu istotnym parametrem. Zwróćmy za to uwagę na maksymalną osiąganą prędkość. Jeśli będzie traktowana jako transport uzupełniający dla tramwajów lub autobusów, sprawdźmy ciężar hulajnogi i upewnijmy się, że istnieje możliwość jej złożenia.

Hulajnoga elektryczna używana rekreacyjnie

Ten typ sprzętu będziemy wybierać spośród najbardziej zaawansowanych modeli. Powinien on cechować się bardzo wydajną baterią, która nie zawiedzie na długich dystansach. Prędkość hulajnogi również może tu być istotna jeśli lubimy poczuć przypływ adrenaliny. Hulajnogi elektryczne raczej nie sprawdzą się jednak przy bardzo ekstremalnej jeździe. Pamiętajmy, że ich konstrukcja nie pozwala na bezpieczne wykonywanie skoków i pokonywanie trudnych przeszkód. Dlatego dla rekreacyjnych celów, możemy skupić się na cięższych modelach o dużych akumulatorach i mocnej budowie.

Zakupy na hulajnodze elektrycznej

W tym przypadku warto znaleźć złoty środek pomiędzy dwoma poprzednimi przykładami. Jeśli planujemy dojeżdżać na hulajnodze elektrycznej do lokalnych sklepów, do centrum miasta lub do znajomych raczej powinniśmy wybrać mniejsze modele pozwalające na sprawne złożenie. Masa sprzętu również powinna ułatwiać podnoszenie i wnoszenie po schodach lub przenoszenie przez inne przeszkody. Taka hulajnoga powinna też być w stanie unieść nieco większe obciążenie.

Hulajnoga elektryczna używana czy nowa?

Jeśli wybraliśmy już model hulajnogi, którą chcemy zakupić, warto zastanowić się, czy wybrać sprzęt używany, czy nowy. Jeśli jest to nasz pierwszy pojazd tego typu, dobrym wyborem może być hulajnoga z drugiej ręki. W ten sposób tańszym kosztem będziemy w stanie sprawdzić, czy ta forma transportu nam odpowiada. Warto to ustalić w celu sprecyzowania oczekiwań zanim zaczniemy przeglądać ogłoszenia – hulajnogi elektryczne używane i nowe. Pamiętajmy jednak, żeby sprawdzić stopień zużycia, zwłaszcza jeśli chodzi o akumulator i miejsca łączenia elementów. Są to bowiem obszary najbardziej narażone na usterki i dużą eksploatację.

Hulajnogi elektryczne to zdecydowanie znak naszych czasów – z jednej strony sprzęt modny i lubiany, z drugiej ekologiczny, nieemitujący spalin i stosunkowo szybki. Należy się więc spodziewać, że będą coraz bardziej powszechne, zwłaszcza że są to pojazdy wyjątkowo ekonomiczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.