Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Rekreacja Turystyka

Malta dla ciekawych: Valletta

Malta ma się czym pochwalić, a wycieczki po tym kraju mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkową przygodą. Jednym z tych miejsc, których podczas zwiedzania Malty nie można pominąć, jest Valletta. To miasto jest stolicą kraju oraz ważnym ośrodkiem turystycznym, któremu znane biura podróży bardzo chętnie poświęcają swój czas. Co warto wiedzieć o tym mieście?

Na jakie atrakcje trzeba zwrócić uwagę podczas spaceru po jego terenie?

Valletta to malownicze porty, ciekawa zabudowa oraz interesujący układ urbanistyczny. Regularna siatka ulic oraz piękne place sprawiają, iż każdy spacer po tym mieście może się dla nas okazać wspaniałą przygodą. Vallett to potężne fortyfikacje, które dawniej strzegły bezpieczeństwa mieszkańców miasta, to również cenne zabytki architektury sakralnej, w gronie których wyróżnia się konkatedra św. Jana, zbudowana w XVI wieku. Podczas zwiedzania tego miasta warto zajrzeć również do kościoła Karmelitów oraz przyjrzeć się uważniej Bramie Miejskiej.

Pałac Wielkich Mistrzów

Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście jest Pałac Wielkich Mistrzów – cenna pamiątka po Joannitach, obok której nie można przejść obojętnie. Ta ciekawa budowla, zbudowana jako rezydencja urzędujących na Malcie Joannitów, jest dziś jednym z najważniejszych zabytków w tej części świata. Dziś w murach tego pałacu czeka na turystów ciekawa wystawa, dzięki której można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat Kawalerów Maltańskich i ich historii. Nie brak tu również ciekawszych dzieł sztuki, dzięki którym spacer po pałacowych wnętrzach stanie się dla nas jeszcze ciekawszą przygodą.

cudaarchitektury.pl