Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Rekreacja

Spływy kajakowe: gdzie warto się wybrać?

Wakacje w Polsce można spędzać na wiele sposobów. Jedni postawią na relaks na plaży, inni na objazdowe wycieczki śladem pięknych zabytków. Rowerowe rajdy, piesze wędrówki – oto kolejne propozycje, z których polscy turyści korzystają coraz chętniej. Wśród tych form zwiedzania kraju, które stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, pojawiają się też spływy kajakowe.

Spływy kajakowe – jakie tereny będą najlepsze?

W Polsce nie brak miejsc, które mogą oczarować miłośników kajakarstwa dobrym zagospodarowaniem i pięknymi widokami. Wielkim powodzeniem cieszą się tak znane drogi rzeczne, jak Rospuda czy Czarna Hańcza, wielu miłośników mają też spływy kajakowe Krutynią. W centralnej Polsce nie lada gratką dla kajakarzy może się okazać Rawka (największy dopływ Bzury), która przepływa przez tereny o wyjątkowej wartości przyrodniczej. Między Dworem Mazowieckim a Płockiem kajakiem można pływać po Wiśle, z kolei na terenie Dolnego Śląska rajem na kajakarzy stała się rzeka Barycz.

Spływy kajakowe Bugiem

Nie lada gratką dla wielu turystów będą spływy kajakowe Bugiem. Tu na wyróżnienie zasługuje liczący sobie ponad 60 km długości odcinek między Włodawa – Kodeń, którego pokonanie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. W rejonie Kazimierza Dolnego można popływać kajakami po Wiśle, z kolei osoby wypoczywające w rejonie Czaplinka mogą postawić na spływy kajakowe Drawą. Możliwości jest wiele, zatem każdy miłośnik sportów wodnych znajdzie dla siebie coś ciekawego na terenie kraju.

Zobacz więcej na scanholiday.com.pl