Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Wyposażenie siatkarza
Sport

Wyposażenie siatkarza – to kup w sklepie sportowym

Stroje do siatkówki powinny znaleźć się w szafie każdego członka drużyny. Nie każdy t-shirt i spodenki nadają się na trening! Jakie elementy odzieży sportowej oferuje sklep siatkarza? Podpowiadamy!

Koszulki do siatkówki – ważne kwestie

Koszulka do siatkówki wysokiej jakości powinna mieć dekolt w szpic – to zapewni najlepszą cyrkulację powietrza. To niezbędne dla komfortowych, długich i intensywnych treningów! Nikt nie lubi ćwiczyć w mokrych ubraniach. Jeśli zaś chodzi o rozmiar, należy go dopasować znając swoje wymiary, zgodnie z tabelami rozmiarów publikowanymi przez producenta. Koszulka sportowa dla siatkarza powinna dopasowywać się do sylwetki, zwracajmy więc uwagę na dodatek elastanu. W kwestii komfortu zwracajmy uwagę też na szwy. Powinny być płaskie, co pozwoli uniknąć otarć.

Dla odprowadzania potu na najwyższym poziomie powinniśmy stawiać na modele wykonane z nowoczesnych tkanin wysokiej klasy. Dobrze sprawdzają się poliestry. Taka odzież dla siatkarzy szybko schnie i cechuje się trwałością, a przecież strój do aktywności fizycznej wymaga częstego prania! Stawiajmy na producentów dbających o jakość. To pewność, iż materiał wykonania utrzyma wysoką estetykę po wielokrotnym wylądowaniu w pralce. 

Dobrym pomysłem na urozmaicenie stroju sportowego są nadruki, które wykonasz w https://www.piko-sport.pl/pl/c/SIATKOWKA/66. Koszulki siatkarskie z nadrukami, na przykład z nazwiskiem czy nawiązaniem do ulubionego klubu, pozwolą nawet amatorowi poczuć się jak profesjonalny sportowiec! Pewność, że koszulka siatkarska z nadrukiem będzie cieszyć oko specyficznym wzorem daje tylko wykorzystanie wysokiej jakości tkaniny

Niezbędna jest zwrócenie uwagi na certyfikaty bezpieczeństwa. Koszulki siatkarskie które są (podejrzanie) tanie mogą być uszyte z tkanin niskiej jakości, z podejrzanymi domieszkami, wywołującymi po dłuższym czasie nieprzyjemne podrażnienia. W niektórych przypadkach taka bluza siatkarska albo t-shirt mogą nawet zmusić nas do konsultacji z dermatologiem!

Komplet meczowy – idealny strój siatkarski dla zgranego teamu!

Każdy kto trenuje sporty zespołowe wie, jak istotne jest bezwzględne zgranie zespołu. Komplety meczowe do siatkówki mogą bardzo pomóc w tej kwestii. Często nie doceniamy roli jaką odzież pełni w zespole siatkarskim. Tak samo ubrani siatkarze odczuwają większą więź z drużyną, co przekłada się na lepsze zrozumienie i chęć współpracy, a to niezbędne by wygrywać!

Tutaj szczególnie przyda się koszulka siatkarska z nadrukiem. Logo i nazwa klubu, nazwisko, numer – to powinien nosić na sobie każdy członek teamu! Takimi nadrukami można opatrzyć także bluzy siatkarskie. Warto by każdy zawodnik poza kompletem miał właśnie bluzę – przyda się podczas treningu w chłodniejszych obiektach.

Komplet meczowy dla siatkarzy musi być lekki i wytrzymały. Nie chcemy przecież, aby rozpadł się po kilku treningach! Dobierzmy odpowiednie rozmiary i zwracajmy uwagę na dopasowywanie się materiału do sylwetek zawodników – ponownie przyda się domieszka elastanu. Szczególnie jeśli w planach jest zaopatrzenie całej drużyny, nie ma miejsca na standaryzację. Odzież dla siatkarzy i jej wpływ na psychikę niewiele pomoże, jeśli komukolwiek podczas meczu będzie niewygodnie.

Tak jak w przypadku osobno kupowanych koszulek, kupując komplet meczowy dla siatkarza należy zwracać uwagę na renomę producenta. Przed wybraniem produktów upewnijmy się, czy na pewno dba on o jakość i uwzględnia potrzeby sportowca, a jego ubrania posiadają certyfikat bezpieczeństwa.

Nakolanniki siatkarskie – to warto mieć!

Piłka do siatkówki to nie wszystko! W sporcie kontaktowym nietrudno o kontuzję. Co prawda siatkówka to nie koszykówka czy rugby, ale i tutaj regularnie dochodzi do silnych zderzeń zawodników. Przydadzą się nakolanniki siatkarskie – kontuzje kolan należą do najpoważniejszych w świecie sportu. Mogą na stałe wykluczyć zawodnika z gry!

Dobrej jakości nakolanniki siatkarskie wykonuje się z pianki EVA, gumy, poliamidów oraz poliestrów. Nie gromadzi się w nich pod, a przede wszystkim chronią grających przed każdym niebezpiecznym urazem tej części nogi.