Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Rejsy po Morzu Bałtyckim
Rekreacja

Rejsy po Morzu Bałtyckim – Co warto zabrać na pokład?

Przed wyruszeniem w rejs jachtem ważne jest, aby się przygotować. Oto kilka wskazówek, co zabrać ze sobą i jak przygotować się do rejsu jachtem po Morzu Bałtyckim.

Ubranie

Na jachcie można nosić codzienną lub elegancką odzież casualową. Załoga będzie ubrana w podobnie i będzie mogła doradzić odpowiedni strój na różne okoliczności. Na przykład, jeśli jest to uroczysta kolacja, najlepiej ubrać się spodnie i sukienkę. Jeśli wybierasz się na żeglowanie lub nurkowanie z rurką w wodzie, odpowiednie są szorty i koszulki.

Odzież, którą zabierzesz na rejs jachtem, będzie zależeć od rodzaju łodzi, jej wielkości i czasu trwania rejsu. Jeśli zamierzasz pływać na małym jachcie żaglowym, wystarczy zabrać ze sobą tylko kilka ubrań na zmianę. Jeśli jednak zamierzasz lecieć większym katamaranem lub krążownikiem motorowym, być może będziesz musiał spakować więcej.

Jeśli panuje ciepła pogoda, lekkie bawełniane sukienki i szorty/spódnice są idealne do noszenia w ciągu dnia, jednak jeśli jest chłodniej, długie spodnie są idealne zarówno na dzień, jak i na noc! Będziesz także potrzebować ciepłej odzieży, takiej jak swetry/bluzy/kardigany itp. 

Na jachcie możesz nosić codzienne ubrania, takie jak szorty lub dżinsy, ale jeśli chcesz wyglądać jak prawdziwy żeglarz, powinieneś zamiast tego nosić spodnie khaki lub chinosy, ponieważ są one bardziej odpowiednie dla żeglarzy niż dżinsy czy szorty. Możesz również nosić koszule zapinane na guziki z kołnierzykami, które sprawią, że będziesz wyglądać profesjonalnie, ale jednocześnie swobodnie.

Obuwie

Sandały są idealnym obuwiem na pokładzie podczas chodzenia po pokładzie oraz w niektórych obszarach łodzi, takich jak jadalnia, ale mogą nie być odpowiednie do użytku w innych miejscach, takich jak obszar baru lub zalany pokład. Najlepszym rozwiązaniem będzie razem zebranie wygodnych butów na gumowej podeszwie, które zapewniają zarówno bezpieczeństwa, ale i komfort.

Kosmetyki i leki

Upewnij się, że masz wszystkie przybory toaletowe, których potrzebujesz na czas wakacji. Obejmuje to:

  • szampon
  • odżywkę
  • mydło
  • pastę do zębów
  • wszelkie inne przedmioty, które mogą być potrzebne do higieny osobistej

Powinieneś również zabrać ze sobą wszelkie leki, które mogą być niezbędne dla Ciebie lub innego członka Twojej rodziny/grupy, który może z Tobą podróżować.

Kwestie kąpieli

Niezależnie od tego, czy planujesz jednodniową wycieczkę, czy tygodniowy rejs, jest kilka rzeczy, które musisz zabrać ze sobą na rejs jachtem. Po pierwsze, pamiętaj o zabraniu dużej ilości kremu przeciwsłonecznego i czapek, które ochronią Cię przed słońcem. Jeśli planujesz spędzić czas w wodzie, koniecznie zabierz ze sobą strój kąpielowy i ręczniki.

Akcesoria rozrywkowe

Jeśli wybierasz się w rejs z rodziną, możesz rozważyć te rzeczy, które sprawią, że Twoja podróż będzie przyjemniejsza. Oto kilka pomysłów:

  • Książki do przeczytania na rejsie. Dobra książka to zawsze świetny wybór na długą podróż. Jeśli masz dzieci, spodoba im się również czytanie książek ze swoimi rodzinami. 
  • Gry do grania podczas podróży na rejsie jachtem. Fajnie jest zabrać ze sobą gry na wakacje, aby móc w nie grać razem jako rodzina i wśród przyjaciół. Gry to również dobry sposób na zajęcie dzieci w oczekiwaniu na obiad lub podczas innych zajęć na pokładzie statku. 
  • Gitara. Weź ze sobą gitarę, jeśli wiesz, jak na niej grać! Jest wiele miejsc, w których możesz usiąść i zagrać. Upewnij się też, że możesz zabrać instrumenty na łódź.

Podsumowanie 

Morze Bałtyckie to wspaniałe miejsce do odwiedzenia, bez względu na budżet. Każdy z rejsów zapewni podróżnikom możliwość cieszenia się wycieczką po Bałtyku wszystkimi zmysłami. 

Wypływając w morze — niezależnie od długości rejsu, warto przygotować się do niego w szczegółowy i dokładny sposób, aby wakacyjna przygoda przebiegała bez jakichkolwiek niespodzianek.

Więcej znajdziesz tutaj: kompasyachting.pl