Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

wodospad
Rekreacja

Jakie są najciekawsze atrakcje Międzygórza i okolicy?

Sudety Wschodnie słyną ze wspaniałych widoków i niepowtarzalnego klimatu. Jednym z ciekawszych miasteczek w tej lokalizacji jest Międzygórze. Mieści się w samym sercu Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. Z artykułu dowiesz się, jakie są najciekawsze atrakcje Międzygórza!

Wodospad Wilczki

Wśród najbardziej interesujących atrakcji Międzygórza nie sposób jest nie wymienić Wodospadu Wilczki. Uznawany jest nawet za wizytówkę tego niewielkiego miasteczka – z resztą nie bez powodu. Robi ogromne wrażenie.

Jest to najwyższy wodospad w masywie Śnieżnika oraz drugi co do wysokości – w całych Sudetach. Atrakcję można podziwiać z platform widokowych, które zostały ulokowane z różnych stron wodospadu. Jest to miejsce, do którego warto wybrać się niezależnie od pory roku 

Zapora Wodna

Zapora Wodna cieszy się równie dużą popularnością, co Wodospad Wilczki. Mieści się na rzece Wilczka i została udostępniona w celach turystycznych. Na górze zapory znajduje się kładka, która umożliwia turystom przejście na drugą stronę.

Atrakcja ta znajduje się na samym początku miasteczka. Przez zaporę biegnie szlak do sanktuarium na Iglicznej. Została ona wzniesiona w XX wieku.

Ogród Bajek

Ogród Bajek to kolejna ciekawa atrakcja w Międzygórzu, która w szczególności przypadnie do gustu najmłodszym. Pomysłodawcą był Izydor Kristen, pracownik leśny, który chciał oddać baśniom hołd.

Miejsce to znajduje się na stromym zboczu Lesieńca. Jest otoczone przez górskie łąki i lasy. Gromadzi liczne okazy ozdobnych roślin ogrodowych, jednak główną atrakcją są tutaj oryginalne motywy baśniowe. Figurki i totemy popularnych postaci bajkowych zachęcają najmłodszych, aby to miejsce odwiedzić. Znajduje się tu również miniatura kamiennej wieży widokowej ze szczytu Śnieżnika.

Schronisko Igliczna i Sanktuarium Maria Śnieżna

Na górze Igliczna mieści się zarówno popularne schronisko Igliczna, jak i sanktuarium. Miejsce to jest naprawdę przyjazne dla oka i robi ogromne wrażenie! Na samą górę Igliczną prowadzi czerwony szlak turystyczny, a wejście zajmuje około 60 minut.

Sanktuarium było już kilkakrotnie przebudowane – ostateczne prace zostały zakończone w 1882 r. Podczas swojej drugiej pielgrzymki do Polski, Jan Paweł II ukoronował figurkę Matki Bożej Śnieżnej właśnie w tym miejscu. Schronisko Igliczna to baza, która nierozerwalnie łączy się z sanktuarium. Zbudowana została jako zajazd dla pielgrzymów w 1888 r. i początkowo nazywała się „Maria Śnieżna”, jednak ostatecznie to określenie zastrzegli sobie opiekunowie świątyni. 

Śnieżnicki Park Krajobrazowy

Śnieżnicki Park Krajobrazowy sam w sobie również stanowi atrakcję. Powstał w 1981 roku. Jego centralnym wzniesieniem i najwyższym szczytem jest sam Śnieżnik. W skład parku poza Masywem Śnieżnika, wchodzą również Góry Bialskie, i Góry Złote. 

Jest to miejsce, które robi ogromne wrażenie. Warto zapoznać się z dostępnymi szlakami i wybrać na wycieczkę, która pozwoli Ci dowiedzieć się, co oferuje Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

Wybierając się w te okolice, pamiętaj, by znaleźć odpowiedni hotel Międzygórze, który nie tylko zagwarantuje przyjemny nocleg, ale również swobodne dojście do wymienionych atrakcji.