Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

sport a zdrowie
Sport

Czy joga jest w stanie zadbać o zdrowie?

W zdrowym ciele, zdrowy duch – w tym stwierdzeniu kryje się czysta prawda. Osoby, które nie mają jakichś większych problemów zdrowotnych i ogólnie rzecz biorąc dobrze się ze sobą czują, na ogół wiedzą o tym, że sport a zdrowie to takie elementy, których nie da się traktować oddzielnie. Aktywność nie musi być jednak czymś szczególnie wymagającym. Jeżeli więc kogoś nie przekonują wykańczające biegi albo codzienne treningi na siłowni, powinien on skierować swoją uwagę w stronę jogi.

To, co joga potrafi zrobić z ciałem, jest naprawdę niesamowite. Zmusza ona do pracy dosłownie wszystkie mięśnie, nawet te, o których istnieniu człowiek nie miał do tej pory pojęcia. Nie jest to wcale prosty typ aktywności fizycznej. Z boku joga wygląda na łatwą, lekką i przyjemną, ale dopiero ten, kto sam się nią zajmie, przekona się na własnej skórze, jak wymagające bywają niektóre pozycje. Najpiękniejsze w jodze jest jednak to, że każdy może się nią zająć. Wiek nie ma tutaj żadnego znaczenia. Nie liczy się też sprawność, kondycja czy siła mięśni. Trening można bowiem dostosować pod siebie i zacząć od czegoś łatwego, aby stopniowo zwiększać poziom trudności ćwiczeń.

W artykułach omawiających temat „sport a zdrowie” rzadko kiedy wspomina się o jodze, a szkoda, bo jest to jedna z bardziej naturalnych aktywności dla ludzkiego ciała. Nie wymaga specjalnego przygotowania. Można się nią zająć w dowolnej chwili i to niezależnie od tego, jaką się ma formę czy kondycję. Jogę chętnie będą ćwiczyć wszyscy – dzieci, dorośli i starsi.

beescrap.pl