Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

zdrowe obiady
Sport

Pełnowartościowe posiłki w zdrowej diecie

Dieta odchudzająca powinna być i niskokaloryczna, i zarazem pełnowartościowa. Jesteś w stanie chudnąć na pączkach, chipsach i batonikach, bo z czysto matematycznego punktu widzenia jest to jak najbardziej możliwe, ale od takich rzeczy na pewno nie poprawisz swojego zdrowia, gdyż spożywane w nadmiarze są bardzo szkodliwe. Oprzyj więc jadłospis na pełnowartościowych pokarmach. Zadbaj o to, by w twoim menu pojawiły się zdrowe obiady i inne odżywcze potrawy, od których na pewno nie przytyjesz.

Przetworzone jedzenie nie jest tak do końca złe. Dawniej mówiło się o tym, by w przypadku odchudzania całkowicie wyeliminować je z diety, jednak dziś nawet profesjonalni sportowcy czy osoby biorące udział w zawodach sylwetkowych pozwalają sobie od czasu do czasu na lody, pizzę bądź ciasto po obiedzie. Ze słodyczami, fast-foodami i słonymi przekąskami nie należy jednak przesadzać. Z całą pewnością musisz je ograniczyć do minimum. Jedyną ich zaletą jest to, że sprawiają nam one przyjemność, bo ogólnie rzecz biorąc nie zawierają one składników korzystnych dla zdrowia.

Przez większość czasu dokonuj więc dobrych wyborów żywieniowych, sam gotuj zdrowe obiady i sięgaj po wartościowe przekąski. Twoja dieta powinna składać się w przynajmniej 80% z jedzenia nieprzetworzonego i jak najbardziej naturalnego. Śmiało sięgaj więc po produkty wykonane z pełnego ziarna, dobrej jakości mięso, ryby, orzechy i nasiona, warzywa i owoce, zdrowe oleje roślinne oraz rośliny strączkowe. Będąc na zakupach, unikaj działów z przetworzonymi pokarmami. Jeżeli nie będziesz trzymać w domu słodyczy czy chipsów, łatwiej sobie ich odmówisz. Takich rzeczy najlepiej po prostu nie kupować. Dzięki temu nie będą cię one kusić.

icookandlook.pl