Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Aktywność ruchowa - Karkonosze latem
Turystyka

Aktywność ruchowa – Karkonosze latem

Aktywność fizyczna jest tym, co sprawia, że nabieramy nowej energii i chęci do życia. Wielu z nas pracuje za biurkiem i przed ekranem monitora przez kilka godzin dziennie. Odpowiednia dawka ruchu jest w takim wypadku jak najbardziej wskazana. Pozwala ona przede wszystkim zmęczyć się mięśniom, które zastygają w jednej pozycji, doprowadzając do licznych bólów, w tym także stawów. Odrobina ruchu pozwala także odpocząć kręgosłupowi i oczom, które najtrudniej przechodzą mało ergonomiczną pozycję, jaką wywołuje praca za biurkiem. Dodatkowo brak kondycji i zadyszka po wejściu na pierwsze piętro powinny zmotywować wszystkich, do aktywności fizycznej.

Jazda na rowerze

Zdecydowana większość z nas posiada w domu rower, który najpewniej stoi nieużywany. Warto go wykorzystać i przy pięknej pogodzie wybrać się na wycieczkę rowerową za miasto albo skorzystać ze ścieżek rowerowych, które coraz częściej spotyka się także w miastach, nawet tych najmniejszych. Wycieczkę rowerową można w łatwy sposób połączyć z piknikiem lub inną formą przyjemnego spędzania czasu na łonie natury. Ponadto rower można wykorzystać jako środek transportu – dzięki temu uda się nam nie tylko zachować dobre zdrowie i kondycję, ale także zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Wspinaczka górska

Aktywność ruchowa - Karkonosze latemTo coraz chętniej wybierany sport, oczywiście nie mówimy tutaj o zdobywaniu najwyższych szczytów, ale skorzystaniu z tego, że Karkonosze latem albo góry świętokrzyskie, potrafią zmęczyć nawet zaprawionych w boju alpinistów, oferując jednocześnie wspaniałe widoki. Góry są wdzięczne o każdej porze roku, jednak wiele ludzi przyznaje, że odwiedzenie ich jesienią, zwłaszcza jeśli jest to dosyć ciepła jesień, to niesamowite przeżycie zwłaszcza ze względu na widoki, jakie można podziwiać.

Sporty zimowe

Pozostając dalej w tematyce górskiej, jednak mówiąc o nieco innej formie aktywności fizycznej, nie sposób nie wspomnieć o sportach zimowych. Narty i snowboard cieszą się bardzo dużą popularnością już od wielu lat, po części ze względu na dobry dostęp do tras narciarskich w naszym kraju, a także bliski dojazd do słynących z tego typu spotów Alp, w każde ferie stoki narciarskie zostają zatłoczone przez wielbicieli sportów zimowych. Inną alternatywą jest chociażby lodowisko – praktycznie w każdy mieście można przynajmniej jedno znaleźć, a wypożyczenie sprzętu nie wiąże się ze zbyt dużymi nakładami finansowymi.

Siłownia, fitness i basen

Jeśli żadna z powyższych alternatyw nie jest tym, czym mógłbyś się zainteresować, zawsze można skorzystać z siłowni, zapisać się na fitness albo zacząć uczęszczać na basen. Forma zajęcia nie jest tak naprawdę najistotniejsza, ważne jest, aby w swoim życiu nie zapominać o aktywności fizycznej i w wolnych chwilach pójść chociażby na spacer.

Karkonosze latem

Aktywność ruchowa - Karkonosze latemWspomnieliśmy wcześniej o wspinaczce w Karkonoszach letnią porą. Warto dłużej zatrzymać się przy tych górach aby odkryć ich piękno. Mówiąc o Karkonoszach nie możemy pominąć dwóch, chyba najpiękniejszych miast w regionie. Mowa tu o Karpaczu i Szklarskiej Porębie. Oba miasta są przyjazne turystom, warto tu wybrać się na spacer aby podziwiać ich piękno. W Szklarskiej Porębie warto chociażby odwiedzić Muzeum Karkonoskie. Jest to nowoczesne, multimedialne muzeum pełne ciekawych eksponatów. Ciekawym doświadczeniem może być także spacer wzdłuż szlaku kamiennych drogowskazów oraz wycieczka na wodospad Kamieńczyka. Jest to największy i najpiękniejszy wodospad w Sudetach. Również w Szklarskiej Porębie znajduje się kolejny piękny wodospad: Wodospad Szklarki.

Nie możemy oczywiście zapomnieć o nie lada atrakcji jaką jest wjazd kolejką górską na Szrenicę. Na wysokości 1362 m n.p.m. znajduje się tam atrakcyjne schronisko górskie. Stanowi ono doskonały punkt widokowy na całą Kotlinę Jeleniogórską oraz Góry Izerskie. W Karpaczu zaś warto zobaczyć na przykład niesamowity Kościół Wang oraz co oczywiste, wejść na Śnieżkę, czyli najwyższą górę Karkonoszy.