Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

mikroklimat Bieszczady
Turystyka

Mikroklimat w Bieszczadach na podreperowanie zdrowia seniora  

Klimat Polski jest umiarkowany, ciepły, przejściowy, a dookoła otaczają nas inne typy klimatu ze strefy umiarkowanej – morski na zachodzie i kontynentalny na wschodzie. Od północy sąsiadujemy ze Skandynawią i chłodną odmianą klimatu umiarkowanego. Z kolei na południu dociera do nas powiew ciepłego klimatu śródziemnomorskiego, który ma wpływ na pogodę na Podkarpaciu. W niektórych rejonach kraju panuje unikatowy mikroklimat z leczniczymi właściwościami. Są w Polsce miejsca, gdzie warto korzystać z wyjątkowych warunków klimatycznych. Odwiedzający miejscowości, w których znajdują się sanatoria np. w Bieszczadach, mogą podreperować zdrowie i zadbać o urodę.  

Idealne miejsca na turystykę dla seniorów

Uzdrowisko to miejsce o szczególnych właściwościach klimatycznych. Warto się tam udać bez względu na wiek i skorzystać z unikatowych walorów środowiska. W Bieszczadach znajdziemy miejscowości, które wyróżnia mikroklimat, lecznicze wody, sole i czyste powietrze. Zmiana klimatu jest wskazana zarówno dla dzieci, jak i osób w podeszłym wieku, szczególnie gdy mieszka się w dużym mieście. A tam, gdzie jest krystaliczne powietrze, można odetchnąć pełną piersią!

Seniorzy chętnie korzystają z pakietów pobytowych i wliczonych zabiegów leczniczych. Tym bardziej że sanatoria w Bieszczadach zapewniają swoim gościom wiele atrakcji w okolicy, zdrowe posiłki i słynną gościnność. To przepis na udany wypoczynek i sposób, by skorzystać z rekonwalescencji, odzyskać siły, zadbać o ciało i ducha.

bieszczady sanatorium

Gdzie do sanatorium w Bieszczadach?

Iwonicz-Zdrój jest znaną miejscowością w Bieszczadach i jednym z najstarszych polskich uzdrowisk, które posiada ponad 400. letnią tradycję. O właściwościach iwonickich wód pisał lekarz króla Stefana Batorego, a także nadworny medyk królowej Marysieńki. Do wód w Iwoniczu – jak dawniej określano sanatoria w Bieszczadach, jeździło wiele osobistości. Odpoczywał tu m.in. najbardziej znany polski malarz – Jan Matejko i toczyło się niezwykłe życie towarzyskie elit!

Także teraz turyści przyjeżdżają, by zaznać największego bogactwa uzdrowiska – wód mineralnych. Obecnie w tutejszych ośrodkach dla seniorów, którzy chcą podreperować swoje zdrowie, wody lecznicze służą do inhalacji, kuracji pitnych i kąpielowych. Iwonicz-Zdrój słynie również z produkcji soli leczniczej.

Malowniczo położone uzdrowiska z atrakcjami dla osób starszych

Iwonicz-Zdrój jest pięknie położony w Beskidzie Niskim, w dolinie Iwonickiego Potoku. Miejscowość otaczają wzniesienia porośnięte zielonymi lasami jodłowo-bukowymi. Ogromnym atutem miejscowości jest klimat o potwierdzonych właściwościach leczniczych. To doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej dla osób w każdym wieku.

Większy od Iwonicza pod względem infrastruktury uzdrowiskowej jest Polańczyk-Zdrój. Znajdziemy tu ośrodki SPA, domy wczasowe i sanatoria. W Bieszczadach i na całym Podkarpaciu Polańczyk stawiany jest na pierwszym miejscu spośród wszystkich kurortów. Zawdzięcza to swojemu usytuowaniu w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, nad Jeziorem Solińskim. Warto sprawdzić!