Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Ogród Luksemburski
Turystyka

Wspaniały Ogród Luksemburski

Jako jedno z najbardziej czarujących miejsc w Paryżu, Ogród Luksemburski jest prawdziwą oazą spokoju i piękna. Ten artykuł przeprowadzi Was przez jego fascynującą historię, niezwykłe atrakcje i praktyczne informacje, które pomogą Wam w pełni wykorzystać waszą wizytę.

Historia Ogrodu Luksemburskiego

Powstanie Ogrodu

Zaprojektowany w 1612 roku na zlecenie Marii Medycejskiej, drugiej żony króla Henryka IV, Ogród Luksemburski jest dowodem na głębokie zaangażowanie królowej w rozwój tego miejsca. Prawdopodobnie własnoręcznie posadziła w nim ponad 2 tysiące wiązów, tworząc piękny i zróżnicowany krajobraz.

Otwarcie dla Publiczności

Choć ogród powstał w XVII wieku, został udostępniony dla publiczności dopiero w następnym stuleciu. Od tego czasu, stał się ulubionym miejscem zarówno dla mieszkańców Paryża, jak i turystów z całego świata.

Atrakcje Ogrodu Luksemburskiego

Ośmiokątny Basen

Centralnym punktem ogrodu jest ośmiokątny basen, gdzie dzieci mogą cieszyć się puszczaniem drewnianych żaglówek. Jest to również idealne miejsce do relaksu na jednym z ponad 5 tysięcy krzeseł rozstawionych wokół basenu.

Różnorodność Roślin

Ogród Luksemburski to prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Znaleźć tu można mnóstwo różnych gatunków drzew, takich jak kasztanowce, miłorzęby czy drzewa cytrusowe. Nie można zapomnieć o sadzie, gdzie rosną jabłonie i grusze.

Fontanna Medyceuszy

Jedną z najbardziej znanych atrakcji ogrodu jest Fontanna Medyceuszy, która została odrestaurowana w 1811 roku przez architekta Łuku Triumfalnego. Ta przepiękna fontanna jest jednym z najbardziej fotografowanych miejsc w ogrodzie.

Rzeźby

Ogród Luksemburski słynie również z imponującej kolekcji ponad 100 rzeźb. Znaleźć tu można pomniki najsłynniejszych kobiet Francji oraz oryginalną Statuę Wolności Bartholdiego.

Ciekawostki o Ogrodach Luksemburskich

Ule

W Ogrodzie Luksemburskim znajdują się ule, z których każdego roku pozyskuje się kilkaset kilogramów miodu. Pasieka oferuje również kursy hodowli pszczoł.

Karuzela

Zwłaszcza dla najmłodszych, jedną z największych atrakcji jest piękna karuzela z 1880 roku, zaprojektowana przez Charles’a Garniera, projektanta paryskiej opery.

Południk Zerowy

Ciekawostką jest fakt, że oś Ogrodów Luksemburskich przebiega przez południk zerowy.

Przydatne informacje

Adres

Ogród Luksemburski znajduje się w 6 Dzielnicy, 75006 Paryż.

Godziny otwarcia

Dokładne godziny otwarcia dostępne są na stronie:
http://www.senat.fr/visite/jardin/horaires.html

Cena

Wejście do Ogrodu Luksemburskiego jest bezpłatne.

Dojazd

Najłatwiej dojechać metrem (linia 4 i 10), stacja: Odeon, Saint-Germain-des-Pres, Mabillon, lub pociągiem RER (linia B), stacja: Luxembourg.

Strona WWW

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.senat.fr/visite/jardin

Podsumowanie

Ogród Luksemburski to prawdziwy skarb Paryża, który warto odwiedzić. Z jego bogatą historią, imponującymi atrakcjami i pięknymi krajobrazami, jest to miejsce, które na pewno zapadnie Wam w pamięć.