Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

mieszkanie na poddaszu
Sport

Mieszkanie na poddaszu – jak zaaranżować?

Dla niektórych osób mieszkanie na poddaszu może wydawać się mało wygodne i komfortowe. Słabo doświetlone, zbytnio nagrzane latem itd. Ale, kiedy to miejsce odpowiednio urządzić, to okaże się bardzo funkcjonalne. I wówczas trudno będzie wskazać jakiekolwiek poważne wady.

Trzeba po pierwsze zastosować i umiejętnie umieścić (to zadanie dla doświadczonego specjalisty) dużą grubość warstwy izolacyjnej na dachu. Po drugie zamontować okna mające zewnętrzne osłony (chociażby żaluzje), aby zatrzymać mocne promieniowanie słoneczne. Przydadzą się także specjalne moduły wentylacyjne, aby ciągle cieszyć się ze świeżego powietrza. Mieszkanie na poddaszu ze skosami musi mieć oczywiście pokoje o innej wysokości niż w standardowej konstrukcji. Jeżeli chodzi o meble, to powinny być one dobrane na wymiar. Dzięki temu w stu procentach będzie można wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

Poza nowoczesnymi meblami (niskimi i bardzo rozłożystymi), nie powinno zabraknąć jeszcze regałów na książki, szafek, komód, stolików i różnych funkcjonalnych półek. Należy jednak tutaj postawić na minimalizm. Nie przesadzić z ilością dodatków, aby nie popsuć całej, wymyślonej i bardzo efektownej kompozycji. Na koniec pozostała kwestia odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej, jeżeli mieszkanie na poddaszu będzie zbudowane ze słupów nośnych. Wtedy łatwo zainstalować punktowe źródła światła.

Kierując się powyższymi wadami, można zaaranżować wymarzone pokoje na poddaszu. A następnie zaprosić znajomych i innych gości, z którymi w tym miejscu miło spędzimy wolny czas.

avocadostudio.pl