Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Dlaczego warto odwiedzić Rzym?
Turystyka

Dlaczego warto odwiedzić Rzym?

Włochy, to państwo położone w południowej części Europy, 72 drugie na świecie pod względem zajmowanej powierzchni. Na tak dużym terenie z pewnością znajdziemy mnóstwo miejsc wartych zwiedzenia. Stolicą Włoch jest Rzym, położony w środkowej części kraju nad rzeką Tyber. Własnie tam wielu turystów planuje swoje wyjazdy na wakacje. Rzym robi wielka furorę, coraz więcej osób wybiera to miejsce na wycieczkę i cel letnich wyjazdów. Rzym od wieków nazywany był także wiecznym miastem i ma wielki wpływ w dorobek współczesnej, europejskiej cywilizacji. Obecnie na stale mieszka tu prawie 3 miliony ludzi co czyni to miasto metropolię o charakterze globalnym.

Nasuwa się pytanie – Dlaczego warto odwiedzić Rzym?

Dlaczego warto odwiedzić Rzym?Rzym warto odwiedzić przede wszystkim dlatego, że to właśnie tutaj znajduje się kolebka europejskiej cywilizacji, o czym wspomnieliśmy już na wstępie. Warto poznać historię Europy zwiedzając Rzym i zapoznając się z wszystkimi jego zabytkami. Przyjrzyjmy się tylko małej części, żeby uzmysłowić sobie jak wiele rzeczy jest tu wartych obejrzenia.

Panteon

Warto odwiedzić Panteon. Jest to okrągła świątynia, która znajduje się na Polu Marsowym, powstała w 125 roku. Panteon poświęcony był planetarnym bóstwom oraz oczywiście panującemu cesarzowi. Cesarz ten kazał zabić budowniczego tej wspaniałej budowli. Ten obiekt przyciąga wielu fanów architektury. Panteon jest jednym z niewielu historycznych budynków, który zachował się w tak dobrym stanie. Wykonany jest z monolitycznego betonu. Jego wysokość określa się na prawie 44 metry.

Koloseum

Kolejnym miejscem, które absolutnie trzeba zobaczyć w stolicy Włoch jest Koloseum. To miejsce także jest bardzo znane, na pewno każdy chociażby raz o nim słyszał. W starożytności nazywany był amfiteatrem Flawiuszów. Jest to ogromna budowla o wysokości prawie 50 metrów. Właśnie przy tym obiekcie powstaje wiele fascynujących zdjęć, które pięknie prezentują się w rodzinnych albumach. Być w Rzymie i nie zrobić sobie zdjęcia przy Koloseum – to chyba niemożliwe. Co ciekawe, trybuny Koloseum mgły pomieścić nawet 50 tysięcy widzów. Jest to imponujący wynik nawet przymierzając do współczesnych stadionów piłkarskich.

Pole marsowe

Kolejnym obiektem jakie trzeba odwiedzić jest Pole Marsowe. Dlaczego? Ponieważ to miejsce jest bardzo ogromne, było ono poświęcone bogowi wojny – Marsowi, właśnie stad wzięła się nazwa miejsca. Powierzchnia pola sięga 25 hektarów co nawet dziś jest imponującym wynikiem. W pierwszych latach republiki właśnie tam odbywały się najważniejsze imprezy – ogłaszano tam miedzy innymi kandydatów do wojska. To bardzo historyczne miejsce, w sam raz dla fanów historii. Pole zostało w 271 r. włączone w granice miasta przez Aureliana.

Watykan

WatykanBędąc w Rzymie nie zapominajmy o Watykanie. Gdyż właśnie to najmniejsze państwo świata mieszczące się w granicach Rzymu to siedziba najwyższych władz kościoła katolickiego, gdzie głową jest papież. W Watykanie jest wiele muzeów oraz miedzy innymi plac świętego Piotra, na który odbył się pogrzeb świętego Jana Pawła II. Myślę, że to ważne miejsce nie tylko dla Włochów, ale także dla nas Polaków. Właśnie ze względu na taka historie, powinniśmy odwiedzić to miejsce i pomodlić się za byłego, zmarłego papieża.

Schody hiszpańskie

W Rzymie można zobaczyć także schody hiszpańskie, to bardzo ciekawy obiekt. Wejść po tylu schodach to nie lada wysiłek. Na szczycie schodów znajduje się Kościół Świętej Trójcy. Schody hiszpańskie to miejsce, przy którym jest ogromna ilość turystów. Istnieje przesad, że na takich schodach nie można jeść, aczkolwiek nie da się upilnować tłumów turystów. To kolejne miejsce, przy którym warto zrobić sobie zdjęcie. Oprócz tego przy schodach jest mnóstwo restauracji i małych barów, warto zatrzymać się tam na dłuższą chwile i zjeść sycący posiłek, na przykład prawdziwa, włoską pizze.

Zamek Świętego Anioła to kolejne ciekawe miejsce na liście miejsc, które warto zobaczyć w Rzymie. Jest to ciekawe historyczne mauzoleum cesarza Hadriana oraz jego rodziny. Ponadto warto zobaczyć Forum Romanum oraz masę innych ciekawych miejsc, na wymienienie których nie starczyłoby tutaj miejsca. Warto zaopatrzyć się w kieszonkowy przewodnik po Rzymie i krok po kroku odkrywać piękno i burzliwą historię tego miasta.