Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Trening z elektrostymulacją mięśni – na czym polega EMS i dla kogo będzie najlepszy?
Sport

Trening z elektrostymulacją mięśni – na czym polega EMS i dla kogo będzie najlepszy?

Chcesz osiągnąć skuteczniejsze rezultaty treningowe? Sprawdź szczegóły dotyczące treningów wykorzystujących elektrostymulację mięśni – EMS!

Czym są treningi EMS?

Electric Muscle Stimulation, czyli EMS jest rodzajem procesu polegającego na stymulowaniu mięśni z użyciem energii elektrycznej. Stosowane są wtedy niskie i bezpieczne dla człowieka parametry prądu, które wspomagają pracę mięśni.

Elektrostymulacja mięśni prowadzona podczas treningu powoduje, że może być on jeszcze bardziej efektywny. W rezultacie pozwala ona na osiągnięcie świetnych efektów treningowych bez intensywnego wysiłku?

Na czym polega trening z elektrostymulacją mięśni?

Treningi EMS jest rodzajem treningu sportowego, podczas którego osoba korzysta z elektrostymulacji mięśni z użyciem specjalnego urządzenia.

Urządzenia przeznaczone do elektrostymulacji mięśniowej dostępne są w różnych wariantach, na przykład mają one kompaktową formę i przypinane są do paska albo też wyposażone są w specjalne ekrany, które prezentują ćwiczenia do wykonania, a także współpracują z kombinezonami wyposażonymi w elektrody.

Podczas treningów EMS wykonuje się ćwiczenia, które dobierane są zależnie od celu treningu. Przykładowo może być on skoncentrowany na rozwoju określonych partii mięśniowych lub też na ogólnym treningu całego ciała. 

W trakcie wykonywania ruchów urządzenie do EMS generuje impulsy elektryczne i dostarcza je za pomocą elektrod do tkanki mięśniowej. W efekcie praca mięśnia jest bardziej intensywna, więc dochodzi wtedy do jego lepszej aktywizacji, co przekłada się też na szereg innych korzyści.

Dokładne informacje o tym, jak odbywają się treningi EMS, można uzyskać na stronie centrum InTime, które specjalizuje się w ich prowadzeniu: https://www.intime.pl/trening-ems/.

Jakie efekty można uzyskać przez trening EMS?

Poprzez trening EMS można uzyskać wiele korzyści, dlatego dzisiaj jest on tak popularny wśród osób, którym zależy na pozbyciu się nadmiaru kilogramów czy też ogólnym treningu organizmu. Można korzystać tylko z niego lub też połączyć go z inną formą aktywności.

Ze względu na intensywną stymulację mięśni treningi EMS są bardzo dobrym wyborem dla tych osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu na aktywność fizyczną. Wystarczy zaledwie 20-minutowy trening, żeby osiągnąć razem z nim rezultaty podobne do parugodzinnych ćwiczeń na siłowni!

Dzięki treningom EMS można osiągnąć rezultaty jak:

  • szczuplejsza sylwetka – trening wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej oraz modelowanie ciała
  • rozbudowa masy i siły mięśniowej – dotyczy to również głęboko położonych mięśni, które są trudne w wyćwiczeniu
  • lepsza kondycja – dzięki treningom EMS można uzyskać lepszą wydolność organizmu
  • redukcja dolegliwości bólowych – dzięki treningom można zredukować bóle pleców i mięśni ciała
  • zmniejszenie obrzęków – regularne ćwiczenia wspierają również likwidację obrzęków
  • skuteczna rehabilitacja – treningi EMS nie obciążają aparatu ruchowego tak mocno, jak zwykłe ćwiczenia, dlatego są polecane również dla osób w trakcie rekonwalescencji

Jak prowadzić trening z elektrostymulacją mięśni?

Najczęściej treningi EMS prowadzone są w specjalizujących się w tym zakresie klubach sportowych, które posiadają odpowiednie zaplecze.

Z treningów EMS można skorzystać również w centrach InTime – dokładne informacje o lokalizacjach placówek można znaleźć na stronie intime.pl.

W sprzedaży można znaleźć również urządzenia do elektrostymulacji mięśni w domu. Pozwalają również na uzyskanie tak dobrych efektów, jednak nie są aż tak skuteczne jak profesjonalne urządzenia używane w klubach.