Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Turystyka

Co warto zobaczyć w Szwajcarii latem

Wszyscy podróżujemy w jakimś konkretnym celu. Gdy już decydujemy się na wyjazd do dalszego miejsca, a zwłaszcza tego położonego za granicą, chcemy coś z takiej wycieczki wyciągnąć. Coś więcej aniżeli tylko chwilowy odpoczynek, który równie dobrze moglibyśmy odbyć w swoim miejscu zamieszkania. Jeżeli więc zaplanowaliśmy już swój wakacyjny wylot do Szwajcarii, przekonajmy się właśnie teraz, co takiego koniecznie powinniśmy w niej zobaczyć. Do których miejsc mamy się udać, aby odkryć prawdziwy klimat tego kraju i zobaczyć, w czym różni się on od tego, co już bardzo dobrze znamy. Co wart zobaczyć w Szwajcarii latem?

Co warto zobaczyć w Szwajcarii latem?

co warto zobaczyć w szwajcarii latemJeżeli jesteśmy miłośnikami górskich krajobrazów i to właśnie w otoczeniu utworzonym z niesamowitych wzniesień czujemy się zdecydowanie najlepiej. Po prostu nie możemy sobie odpuścić wycieczki na jedną z najwyższych gór tego kraju – czyli Matterhorn. Ten szczyt to prawdziwa wizytówka Szwajcarii. Przyciąga do swojego kraju turystów z całego świata, którzy zgodnie pragną go zdobyć, aby móc się pochwalić wejściem na jeden z czterotysięcznych alpejskich wierzchołków. Uważajmy jednak, bo wbrew pozorom nie jest to wcale taka łatwa górka. Niby nie należy do najwyższych szczytów świata, ale jednak potrafi przysporzyć wielu trudności nawet doświadczonym alpinistom, ponieważ na sam szczyt prowadzą nas niemalże pionowe ściany.

Jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia we wspinaczce wysokogórskiej – pod żadnym pozorem nie sprawdzajmy swoich sił właśnie na tym szczycie. Najpierw się do tego przygotujmy i zapewnijmy sobie solidne zaplecze techniczne, z szacunkiem podchodząc do gór, które już niejednego śmiałka sprowadziły na ziemię (czasem nawet dosłownie).

Atrakcje Szwajcarii

A co warto zobaczyć w Szwajcarii latem, jeżeli akurat za górami nie przepadamy, bo na swoich wakacjach wolimy skupić się na zwykłym wypoczynku, ograniczając dodatkową aktywność fizyczną do minimum? Będąc w tym kraju, podobnie jak w każdym innym państwie, na pewno zechcemy zajrzeć do najważniejszego zlokalizowanego w nim miasta, czyli do Genewy. To ona przybliży nam historię samej Szwajcarii. Każdy znajdujący się w niej zabytek ma swoje dzieje i tajemnice, które jesteśmy w stanie (przynajmniej częściowo) odkryć.

Na pierwszym punkcie wycieczki nastawionej na zwiedzanie umieśćmy zatem Muzeum Czerwonego Krzyża w Genewie. To miejsce wyjątkowe, przez niektórych uznawane za wręcz magiczne. Na pierwszy rzut oka nie wygląda jakoś specjalnie imponująco – po dojściu do miejsca docelowego dostrzegamy zwykły prosty gmach, przypominający nasze polskie obiekty budowlane – ale gdy już przekroczymy jego próg, będziemy mogli napawać się najpiękniejszymi dziełami sztuki. Po prostu trzeba to zobaczyć na własne oczy, bo nie da się tego opisać słowami!

Rowerem przez Szwajcarię

co warto zobaczyć w szwajcarii latemSzwajcaria jest idealną opcją na turystów, którzy chcieliby zwiedzić ten kraj na rowerze. Musisz jednak do tego się najpierw odpowiednio przygotować. Mamy tutaj na myśli głównie kondycję fizyczną. Szwajcaria to kraj górzysty, a więc rowerzyści muszą się zmagać z wieloma całkiem stromymi podjazdami. Jednak ten wysiłek fizyczny bez wątpienia będzie zrekompensowany możliwością podziwiania zapierających dech w piersi widoków. Szwajcaria może zaoferować bogatą sieć świetnie utrzymanych dróg i ścieżek rowerowych. Dodatkowo wśród miejscowych kierowców panuje bardzo wysoka kultura jazdy, dlatego też rowerzyści na drogach mogą czuć się całkiem bezpiecznie. Można wręcz powiedzieć, że rowerzyści są tutaj z znacznym stopniu uprzywilejowanymi uczestnikami ruchu.

Trasy rowerowe przeznaczone pod turystykę są zazwyczaj tak wytyczone, że przebiegają przez niewielkie, urokliwe miejscowości. Warto dodać, że jest to wspaniałe doznanie estetyczne. Możemy podziwiać osady, które są czyste i zadbane, a ludzie życzliwi i stale się uśmiechający. Dzięki tak wytyczonym trasom możemy również podziwiać wspaniałą przyrodę i rozkoszować się krystalicznie czystym powietrzem. Aby taka podróż przebiegała nam bez zakłóceń, powinniśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie naszego sprzętu. Rower powinniśmy wpierw oddać do kompleksowego przeglądu. Zwłaszcza dobrze działające hamulce są niezwykle istotne podczas zjazdów. Warto też zakupić wysokiej jakości sprzęt bagażowy.