Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Tajlandia - Informacje praktyczne
Turystyka

Tajlandia – Informacje praktyczne

Każdy z nas marzy o podróży w egzotyczne miejsce, zupełnie odmienne od tego jakie znamy. Chcemy tam pojechać, żeby zobaczyć jak żyć inaczej, poznać nową kulturę, poszerzyć i horyzonty, a może szukać inspiracji. Jednym z regionów odmiennych kulturowo od naszego jest Azja, a w niej najbardziej atrakcyjnym turystycznie miejscem jest Tajlandia, stąd o niej słów kilka. Sporo można na ten temat przeczytać w internecie, ale jeśli myślimy o praktycznych informacjach dotyczących Tajlandii to zdecydowanie przydadzą nam się inne informacje niż lista niepotrzebnych ciekawostek. Oto jak przetrwać w dżungli, nie tylko tej prawdziwej o którą tam nie trudno, ale przede wszystkim w tej miejskiej, co będzie prawdziwym wyzwaniem.

Tajlandia – Informacje praktyczne

Tajlandia - Informacje praktycznePoradnik o wakacjach w Tajlandii trzeba zacząć już od lotniska. Tam spotka nas pierwszy kłopot, mianowicie taksówkarze. Niewielu pewnie zdziwi fakt, że nie znają angielskiego, czy innego zagranicznego języka, choć są wyjątki. Ale szokujące jest to, że nawet adresy wypowiedziane, czy zapisane w lokalnym języku są przeinaczane. Nie wiadomo, czy jest to czynione specjalnie, co jednak podejrzewam, faktem jest to, że z pewnością pojedziemy naokoło i do tego nie w to miejsce co trzeba, o ile nie będziemy wydawać się pewni siebie. Dlatego warto sprawdzić dokładnie mapę i drogę do hotelu, żeby orientować się w trasie oraz rozważyć zamówienie środka transportu z prywatnej firmy.

Jeśli chodzi o praktyczne informacje dotyczące Tajlandii to koniecznie musimy poruszyć kwestię korzystania z internetu. Tutaj możemy być pozytywnie zaskoczeni, ponieważ wszędzie napotkamy darmowe wi-fi, co wydaje się wspaniałe. Jednak w dzisiejszych czasach trzeba uważać na cyberprzestępczość. Dlatego przed przyjazdem do Tajlandii warto zabezpieczyć nasze urządzenia aplikacjami szyfrującymi połączenia internetowe, ponieważ wakacje mogą okazać się o wiele droższe niż zakładaliśmy.

Bądźmy ostrożni

Skoro już o finansach mowa, kolejną poradą jak przetrwać w Tajlandii jest nic innego jak poznanie realiów, aby żyć jak Tajowie. Często ceny tych samych produktów oferowanych turystom są kilkadziesiąt razy wyższe, niż te dla lokalnej ludności. Dlatego przed zakupem czegoś warto najpierw przyjrzeć się co i za ile kupują tubylcy i nie dać się naciągnąć. Jeśli już ktoś będzie próbował, targujmy się, może nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale tam trzeba.

Oczywiście przyglądanie się tubylcom nie jest żądną rewolucyjną poradą dla wytrawnych podróżników, niemniej trzeba to powtórzyć. Jeśli chcemy coś zjeść, idźmy tam, gdzie jest kolejka Tajów. Jeśli chcemy gdzieś się przemieścić, zapytajmy i pojedźmy razem z nimi i tak dalej. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy sporo pieniędzy, ale przede wszystkim w pełni zagłębimy się w egzotykę i klimat tego miejsca, a przecież o to w tej całej wyprawie chodzi.

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Co warto zobaczyć w Tajlandii?Jeśli już wybieramy się do Tajlandii to musimy koniecznie zrobić listę miejsc, które należy koniecznie zobaczyć. Do takich na pewno trzeba zaliczyć stolicę kraju czyli Bangkok. Ściąga on co roku tysiące turystów z całego świata, głównie dzięki niesamowitej atmosferze tu panującej. Znajduje się tu mnóstwo imponujących zabytków, głównie świątyń, które robią wrażenie na każdym turyście. Odnajdą się tu również wszyscy Ci, którzy lubują się w poznawaniu tajników azjatyckiej kuchni oraz ci, którzy na pierwszym miejscu stawiają rozrywkowe, nocne życie. W Bangkoku z pewnością nie będą się nudzić.

Innym wartym odwiedzenia miejscem jest słynna wyspa Phuket. Największa wyspa w Tajlandii przyciągająca co roku mnóstwo turystów, w tym naszych rodaków. Polacy bardzo upodobali sobie tę wyspę i często się tu zatrzymują podczas wyjazdów do Tajlandii. Wyspa jest popularna dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi. Znajdziemy tu mnóstwo słońca i piaszczystych plaż a także atrakcyjne wzgórza i wodospady. Wyspa jest idealna dla wszystkich ponieważ znajdziemy tu zarówno budżetowe hotele, na pobyt w których każdy będzie mógł sobie pozwolić jak i luksusowe kurorty dla najbardziej wymagających klientów.

Zatoka Phang Nga to jeden z najbardziej malowniczych zakątków tego pięknego kraju. Dawno temu ustanowiono tu park narodowy, dzięki czemu przyroda zachowała się w świetnym i prawie nienaruszonym stanie. Znajdziemy tu fantastyczne skały, pokryte roślinnością oraz niesamowite jaskinie. Warto odwiedzić tę zatokę aby poznać prawdziwe, naturalne piękno Tajlandii.