Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Sport

Czym różni się rower damski od męskiego?

Jak wiemy, modele rowerów są inne dla kobiet i dla mężczyzn. Wydaje nam się to logiczne, gdyż płcie mają inną budowę ciała. Dlatego potrzebują zróżnicowanych pojazdów. Jednak na czym w gruncie rzeczy polegają te różnice? W naszym artykule dowiesz się dokładnie, jak wygląda rower damski, a jak męski. Sam będziesz potrafił je odróżniać, a dodatkowo wybierzesz idealny pojazd dla siebie! Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do czytania!

Jak wygląda rower damski?

Kiedyś rowery damskie były projektowane zupełnie inaczej, niż męskie. Modele dla pań były po prostu… gorsze! Służyły one jedynie krótkim przejażdżkom, bez specjalnego wyprofilowania i dostosowania. Rowery były dość ciężkie i nieporęczne. Obecnie jest zupełnie inaczej. Rowery dla pań są tak samo skrupulatnie projektowane i składane, jak dla panów. Czasem ciężko odróżnić modele damskie, od męskich! Główne różnice można zauważyć przy rowerach miejskich, które są projektowane specjalnie dla pań. Chodzi tu o kolorowe ramy, koła, a także dodatki w postaci koszyków lub ciekawych wzorów. Wiele pań decyduje się właśnie na taki damski rower!

Jak wygląda rower męski?

Kiedyś rowery męskie były rozróżniane przez to, że główna rura szła w nich całkowicie poziomo. Jednak obecnie, ze względu na wygodę, w praktycznie żadnym modelu nie spotkamy takiej budowy. Jedynie w rowerach trekkingowych oraz crossowych można dostrzec jeszcze pewnie różnice. Tutaj możemy znaleźć ramy, które przez producenta są dzielone na damskie i męskie. Jednak, w gruncie rzeczy, każdy model nadaje się zarówno dla pań, jak i panów. Wszystko zależy od tego, jak będzie nam wygodnie. Zarówno rowery damskie, jak i męskie, mają obecnie podobne normy wytrzymałościowe, wagowe itp. Dlatego odchodzi się od takich podziałów.

Jaki rower kupić i gdzie?

Jeśli jesteś ciekawy, czy da się zauważyć różnice w rowerach damskich i męskich, możesz wejść na pierwszą lepszą stronę internetową. W sklepie online dostępnych jest wiele modeli, które często są podzielone na płci. Czy we wszystkich widać różnice? Nie! Dlatego warto kierować się tym, jaki rower nam się podoba, ale też który do nas pasuje i jest wygodny. Zakupy online to dobry sposób na przemyślany wybór. Możesz przeglądnąć wiele ofert, i to bez wychodzenia z domu! Dodatkowo internetowe oferty są naprawdę przystępne cenowo!

Rowery dla każdego!

Podział rowerów na męskie i damskie obecnie odchodzi w zapomnienie. Coraz częściej można spotkać modele, które nadają się po prostu dla każdego! Dlatego nie musisz się zastanawiać, czy ten rower jest dla Ciebie, czy może nie. Jeśli tylko Ci się podoba i jego wymiary są odpowiednie – kup go i ciesz się jazdą! Aktywność fizyczna to zawsze dobry pomysł. Szczególnie ta rowerowa! Jeśli więc chcesz cieszyć się zdrowiem, dobrą kondycją i piękną sylwetką – zmień swoje nawyki. Wybierz rower zamiast samochodu i zobacz sam, jakie przyniesie to efekty! 

Poza rowerami warto sprawdzić też inne produkty z kategorii Sport i turystyka: https://primado.pl/sport-i-turystyka