Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Marka Dynafit
Sport

Wiesz, jakie zasady ubierania się obowiązują w górach? Marka Dynafit ułatwi Ci ich przestrzeganie

Poruszanie się po trudnym terenie wymaga pewnej wprawy. Szczególnie, jeśli wybierasz się zimą w góry lub w inne miejsce, gdzie mogą pojawić się nieprzewidziane zjawiska pogodowe lub nagła zmiana terenu. Warto być przygotowanym na te okoliczności. Oczywiście konieczne jest posiadanie przy sobie sprzętu, który umożliwia bezpieczne przemieszczanie się oraz szybki powrót. Jednak równie ważna jest tutaj odzież. Firma Dynafit oferuje wysokiej jakości produkty, które doceniają osoby chodzące po górach, jeżdżące na nartach oraz uprawiające inne sporty górskie. Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiedni strój w góry? Czy ubierać się na cebulkę? Przekonaj się, co jest najważniejsze.

Stroje Dynafit dla biegaczy górskich – jak się ubrać zimą?

Marka Dynafit oferuje spodnie, kurtki oraz bluzki dla biegaczy górskich. Ubrania są dopasowane do zmiennych warunków pogodowych. Jednak okazuje się, że zawsze największy problem sprawiają sposoby na ubieranie się podczas zimowego uprawiania sportu. Co na siebie założyć, jak dopasować się do warunków pogodowych? Na co zwrócić uwagę? Te pytania zadaje sobie zawsze wiele osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem w górach i nie tylko w miesiącach zimowych.

W sklepie internetowym 8a.pl można znaleźć wszystko to, co jest niezbędne. Zawsze ubieraj się tak, jakby na zewnątrz było ok. 10 stopni mniej niż jest w rzeczywistości. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie zgrzejesz się podczas treningu ani nie zmarzniesz. Dodatkowo chłód, jaki odczujesz na samym początku zmotywuje Cię do szybkiego rozpoczęcia biegu.

Może wydawać Ci się, że jesteś za lekko ubrany. Jednak najpierw przebiegnij pierwsze kilkaset metrów zanim zdecydujesz się założyć kolejną warstwę. Może okazać się, że szybko zrezygnujesz z pomysłu sięgania po kurtkę lub kolejną bluzę. Pamiętaj, że jeśli wybierasz się na bieg w góry, warto mieć przy sobie zapasową bluzę. W wyższych partiach jest zazwyczaj zimniej niż na dole. Oznacza to, że może okazać się, że potrzebujesz dodatkowej warstwy, żeby w dalszym ciągu trzymać się zasady „o 10 stopni mniej niż jest w rzeczywistości”.

Czy kurtka puchowa sprawdza się w górach? Marka Dynafit dla narciarzy i piechurów

Góry zimą to przede wszystkim narty. Przynajmniej tak twierdzi zdecydowana większość osób. Jednak okazuje się, że wielu turystów wybiera się w góry dla widoków i spacerów na łonie przyrody. Dlatego warto rozejrzeć się również za ubraniami, które nie są przeznaczone stricte dla narciarzy. Kurtka puchowa z pewnością nie sprawdzi się na nartach. Jest zbyt ciepła i szybko się w niej zgrzejesz. To może skutkować przeziębieniem po wyjeździe oraz dyskomfortem podczas jazdy. Jednak jeśli wybierasz się na spacery, kurtka puchowa może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem. Warto po nią sięgnąć wówczas, kiedy temperatura jest wyjątkowo niska. Doskonałym pomysłem jest tutaj ubranie się na cebulkę. Co to oznacza? Chętnie wyjaśnimy Ci to w kolejnym akapicie.

Ubieranie się na cebulkę jest dobre niezależnie od pory roku, a buty Dynafit pomogą Ci utrzymać równowagę

Wychodząc w góry, zawsze zakładaj buty adekwatne do pogody. Jeśli obawiasz się, że wyżej może być ślisko, zabierz ze sobą raki lub dobrej jakości obuwie. Buty Dynafit pozwolą Ci zachować równowagę na szlaku i komfortowo go pokonać.

Jeśli chcesz dodatkowo poczuć się dobrze, zawsze zakładaj na siebie kilka warstw. Pamiętaj, żeby zamiast jednej, grubej kurtki oraz bluzki z krótkim rękawem, sięgnąć po podkoszulkę, bluzkę, bluzę oraz lżejszą kurtkę. W ten sposób możesz regulować temperaturę oraz zapewnić swojemu ciału lepsze ogrzanie w chwili, kiedy jest to konieczne.

Materiał zewnętrzny