Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

szkolne stroje piłkarskie dla dzieci
Sport

Jak dobrać odpowiedni nadruk na szkolne stroje piłkarskie dla dzieci?

Stroje piłkarskie dla dzieci często są zamawiane dla powstających przy szkołach drużyn piłkarskich, na zawody międzyszkolne czy na tematyczne wydarzenia sportowe. Każdy zespół chce się wyróżnić spośród innych i posiadać własny, wyjątkowy charakter. Wraz z chęcią zamówienia koszulek pojawia się pytanie, jaki wzór powinien się na nich znaleźć oraz jak go zaprojektować. Dziś przychodzimy z odpowiedziami na te pytania i podpowiadamy jak dobrać stroje sportowe z nadrukiem.

Koszulki sportowe z nadrukiem – etap projektowania 

Zamówienie koszulek jest bardzo proste w sytuacji, gdy szkoła ma gotowe logo, a na koszulkach chce dodać same numery bądź dodatkowo nazwę szkoły. Kłopotliwe może okazać się wykonanie bardziej skomplikowanego projektu. I tutaj drogi są dwie. Pierwszą z nich będzie konsultacja z grafikiem pracującym w drukarni, w której wykonujemy nadruk. Firmy te zazwyczaj są również dystrybutorem odzieży, którą można dopasować do zaprojektowanego wzoru. Współpraca z grafikiem umożliwia wykonanie bardziej skomplikowanego i szczegółowego wzoru, a tym samym dostosowanie go wo wizji i oczekiwań. 

Drugą opcją jest skorzystanie z kreatorów, które coraz częściej pojawiają się na stronach internetowych drukarni wykonujących znakowanie odzieży oraz sklepów z koszulkami sportowymi. Kreatory są bardzo intuicyjnymi narzędziami, które pozwalają na dobranie wzoru – fontu, potocznie nazywanego czcionką, napisu, dodatkowych elementów tj. paski, koła czy dodanie własnego logo oraz wybranie koloru koszulek spośród dostępnych modeli. 

Koszulki piłkarskie z nadrukiem – jak dobrać odpowiedni wzór?

Zamawiając stroje piłkarskie z nadrukiem głównie pod uwagę bierzemy koszulki. Na spodenkach oczywiście również można umieścić nadruk, jednak większe i bardziej widoczne wzory zawsze znajdują się na koszulkach. Pierwszym pomysłem przy projektowaniu zwykle jest umieszczenie logo. Wiele szkół decyduje się na umiejscowienie swojego herbu na piersiach piłkarzy, co może podkreślić przynależność do zespołu szkolnego. Zamiennikiem logo i herbu może być po prostu wyszczególniona nazwa szkoły lub drużyny

Czynnikiem wartym omówienia są bezimienne koszulki, które z roku na rok są przekazywane nowym rocznikom. Nie ma w tym nic złego, jeśli szkoła posiada ograniczony budżet. Jednak obecnej drużynie wyraźny ton nadadzą koszulki z nazwiskami obecnych zawodników. Podkreślą indywidualną wagę każdego piłkarza obecnego w drużynie. 

Jak zaprojektować koszulki inne niż wszystkie?

Tradycyjne szkolne koszulki kojarzą się z jednokolorowym materiałem, nazwą szkoły i numerem zawodnika na tyle pleców. Zamawiając koszulki piłkarskie z nadrukiem warto jednak zastanowić się nad elementami, które wyróżniają je spośród drużyn z innych szkół. Sposobów na to jest wiele, a wzorem wyjściowym mogą być elementy graficzne np. paski. Można umieścić je wzdłuż długości koszulki lub po bokach. Ciekawym pomysłem mogą również okazać się delikatne prostokąty wkomponowane w całość z miejscem na napis bądź romb na środku koszulki, w którym zawarty będzie napis. 

Zabiegiem używanym w celu wyróżnienia koszulek jest zastosowanie efektu przejścia i motywu ombre. Może on znaleźć się w nadruku, a także bezpośrednio na materiale. Wiąże się to z łagodnym przejściem kolorów w podobnej tonacji. Wybierając kolor materiału warto zastanowić się nad odcieniami, które nie są często wybierane. Zielony, czerwony i niebieski to standardowe opcje wybierane przez szkoły. W celu wyróżnienia drużyny można postawić na pastelowe odcienie np. turkus bądź też kontrastowe dobranie kolorów np. granat i czerwony czy czarny i pomarańczowy. Jeśli szkoła posiada jakieś konkretne kolory, z którymi się identyfikuje warto zamieścić je również na koszulkach. Będą one podkreślać tożsamość szkoły, a dodatkowo promować ją na wydarzeniach sportowych. 

Warto jest mieszać kolory oraz wzory, robić przejścia kolorystyczne a do nich dopasowywać napisy. To pozwoli na stworzenie unikatowych koszulek, które dumnie będą prezentować drużynę.