Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

egzotyczne wakacje - gdzie jechać?
Turystyka

Egzotyczne wakacje – gdzie jechać?

Nadejście wakacji sprawia, że zaczynamy myśleć o tym, jakie miejsce wybrać na wycieczkę. Przez cały rok odkładamy każdy grosz, aby w końcu móc wydać całą kwotę na wakacjach. Pragniemy wypoczynku oraz zwiedzić jak największą ilość pięknych miejsc. Od tego są właśnie wakacje, nie tylko od odpoczynku i wylegiwania się na plaży, ale również od zwiedzania i poznawania nowych kultur. Egzotyczne wakacje – gdzie jechać?

Egzotyczne wakacje – gdzie jechać?

egzotyczne wakacje - gdzie jechać?Biura podróży mają dla nas coraz więcej ofert, są to oferty bardzo atrakcyjne. Często oferowane są różne zniżki, dlatego właśnie można zaoszczędzić, czasem na prawdę sporą ilość gotówki. Świat jest na prawdę piękny, warto wybrać się w najbardziej egzotyczne miejsca. Wyspy Zielonego Przylądka – dzięki nim poczujemy egzotykę na własnej skórze, ponieważ to piękne państwo położone na Oceanie Atlantyckim. Wybierając się na te wyspy miło spędzimy czas na piaszczystych plażach. Jest to miejsce dla fanów pieszych wędrówek. Równie dobrze można wybrać się na Kubę. Właśnie tam poznamy zupełnie inną kulturę. Zobaczyć tam można białe karaibskie plaże i piękne, koralowe wysepki. Na tej niesamowitej wyspie można naprawdę świetnie się bawić. Społeczeństwo tam mieszkające uwielbia tańce do rana, a miasta słynną z najlepszych cygar i rumu.

Tajlandia – egzotyka w pełnej krasie

Kolejnym pięknym państwem egzotycznym, jest Tajlandia. Znajduje się ona w południowo-zachodniej Azji. Zobaczyć tam można wioskę żyjącego pierwotnie plemienia z północnej Tajlandii. Właśnie tam co chwilę będzie można spotkać szalonych sprzedawców, którzy będą oferować różne upominki, oczywiście za konkretną kwotę. Mieszkańcy tak właśnie starają się zarobić na turystach. Każdy turysta powinien zapoznać się z tradycjami jakie panują w tym kraju. Zwiedzanie Tajlandii na pewno będzie odbywać się podczas słonecznych dni, a tancerki które można spotkać w wielu miejscach na pewno dadzą dużo pozytywnej energii. W krajach egzotycznych wszyscy są bardzo uśmiechnięci, wszystko jest radosne i kolorowe.

Na przykład w Tajlandii można wziąć udział w różnych festiwalach na których będziemy się na pewno bardzo dobrze bawić. Tajlandia to również tropikalne krajobrazy, przepiękne plaże, niesamowita energia. Poza nurkowaniem, pływaniem czy innymi wodnymi atrakcjami, można wylegiwać się na plaży lub zwiedzać niesamowite lasy, gdzie można spotkać egzotyczne zwierzęta. Kontakt z tajską kuchnią również może okazać się bardzo miłym doznaniem. Warto na wakacjach korzystać z uroków nowych miejsc, oczywiście jednym z nich jest jedzenie. Na co dzień nie spotykamy takich egzotycznych posiłków jak w krajach egzotycznych. Warto próbować nowych rzeczy. Ceny w Tajlandii są bardzo korzystne. Warto wybrać się tam na wakacje swoich marzeń z biurem podróży. To będzie podróż życia.

Chiny – wielki kraj wielkich sprzeczności

egzotyczne wakacje - gdzie jechać?Skoro już jesteśmy na kontynencie azjatyckim o warto byłoby wspomnieć o Chinach. Kraj jest niezwykle rozległy i naprawdę trzeba zarezerwować mnóstwo czasu aby go zwiedzić. Przede wszystkim w Chinach mamy do czynienia z bogatym i zurbanizowanym wchodem, oraz bardziej dziewiczym zachodem. W tym drugim przypadku mamy na myśli głównie Wyżynę Tybetańską. To niewątpliwie gratka dla każdego podróżnika. Bezkresne przestrzenie potrafią onieśmielić każdego niemalże turystę. Wschód natomiast to mocno zagęszczone miasta, które jednak również mają pewien urok. Mamy tutaj do czynienia z kontrastem tworzonym przez potężne wieżowce i tętniącą życie, klimatyczną ulicę.

Korea Północna – kraj za kurtyną

Z Chin już całkiem blisko mamy do jednego z najbardziej tajemniczych państw na świecie – Korei Północnej. Jeśli już uda nam się uzyskać pozwolenie na wjazd do tego komunistycznego reżimu, musimy być bardzo wyczuleni na panujące tutaj zwyczaje. Możliwe, że będziemy mogli zwiedzać tylko pod okiem opiekuna i tylko wybrane atrakcje. O wycieczce na interior możemy zapomnieć. Raczej nie zobaczymy wsi koreańskiej takiej, jak wygląda w rzeczywistości. Mimo tych wszystkich obostrzeń i tak warto wybrać się to tego kraju, który jest swego rodzaju komunistycznym skansenem, z gatunku tych, których na świecie już w zasadzie nie ma. Bez wątpienia warto choćby zobaczyć szeroką, wielopasmową autostradę w Pjonjangu, stolicy Korei Płn., na której w zasadzie nie jeżdżą samochody, bo też społeczeństwo tego państwa jest słabo zmotoryzowane. Taka wycieczka z pewnością wzbudzi w turyście refleksje na temat życia pod butem autorytarnym reżimów.