Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Szczawnic
Turystyka

Co warto zobaczyć w Szczawnicy?

To modne uzdrowisko cieszy się wielką popularnością i wśród miłośników górskich wędrówek, i wśród tych, którzy stawiają na sporty zimowe. Szczawnica to idealne miejsce na wczasy w górach, a świetne zagospodarowanie sprawia, iż tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku.

Wczasy w górach

Ten malowniczy kurort, leżący na pograniczu Pienin i Beskidu Sądeckiego, może się pochwalić leczniczymi wodami, korzystnym klimatem i wspaniałą zabudową, na którą składają się m.in. zabytkowe wille oraz pensjonaty. W Szczawnicy zaczyna się też wiele szlaków pieszych, dzięki którym można stąd zaczynać ciekawe wycieczki górskie. Kusi pobliski Wąwóz Homole oraz droga na Trzy Korony, kusi też Palenica, na którą z centrum Szczawnicy można wjechać wyciągiem. Nie lada gratką jest też przełom Dunajca, nad którym można spacerować, choć większość osób pokonuje go w flisackich tratwach.

Co warto zobaczyć w Szczawnicy?

Spacery po Szczawnicy to kolejna atrakcja, na którą w tej części Polski warto postawić. To zabytkowe uzdrowisko może się pochwalić licznymi perełkami dawnej architektury, które do dziś zachwycają swą formą. Zabytkowe wille z XIX i XX wieku wciąż prezentują się wspaniale i przypominają nam o czasach świetności tego górskiego kurortu. Warto też wybrać się do miejscowej Pijalni Wód oraz pospacerować nad Grajcarkiem – malowniczym potokiem, który wpada do Dunajca. Takie atrakcje sprawiają, że pobyt w Szczawnicy każdemu z nas sprawi wiele radości, a czas spędzony w tej miejscowości dla nikogo nie będzie czasem straconym.

www.eureknews.pl