Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

cmentarz pere lachaise
Turystyka

Cmentarz Pere-Lachaise w Paryżu: Wszechstronne spojrzenie

Cmentarz Pere-Lachaise w Paryżu to miejsce, które zdecydowanie zasługuje na uwagę każdego turysty. Nie tylko ze względu na swoje historyczne znaczenie, ale również ze względu na swój unikalny urok i bogatą historię.

Dlaczego warto odwiedzić cmentarz Pere-Lachaise?

Cmentarz Pere-Lachaise, położony na malowniczych wzgórzach wschodniej części Paryża, jest prawdziwym klejnotem architektonicznym. Zajmujący obszar około 44 hektarów, jest największym cmentarzem w Paryżu i jednym z najbardziej zielonych terenów w stolicy Francji.

Cmentarz Pere-Lachaise oferuje nie tylko spokój i ciszę, ale przede wszystkim jest miejscem, w którym można poczuć ducha historii.

Historia cmentarza Pere-Lachaise

Cmentarz Pere-Lachaise został założony przez Napoleona w 1804 roku. Początkowo nie cieszył się popularnością wśród Paryżan ze względu na swoje oddalone od centrum miasta położenie. Sytuacja zmieniła się w 1817 roku, kiedy przeniesiono tu szczątki słynnych zmarłych, takich jak Molier i średniowieczni kochankowie Abelard i Heloiza.

Kto jest pochowany na cmentarzu Pere-Lachaise?

Cmentarz Pere-Lachaise jest miejscem spoczynku wielu znanych postaci. Są tu pochowani pisarze, malarze, aktorzy, filozofowie i muzykowie. Najbardziej znanymi z nich są:

  • Fryderyk Chopin – kwatera 11
  • Edith Piaf – francuska piosenkarka – kwatera 97
  • Molier – komediopisarz francuski – kwatera 25
  • Jim Morrison – wokalista zespołu The Doors – kwatera 6
  • Victor Hugo – pisarz francuski – kwatera 27
  • Oscar Wilde – irlandzki pisarz – kwatera 89
  • Marcel Proust – francuski pisarz – kwatera 85
  • Maria Callas – grecka śpiewaczka operowa – kwatera 87

Polacy na Pere-Lachaise

Wśród znanych osób pochowanych na cmentarzu Pere-Lachaise znajdują się także wybitni Polacy. Grób Fryderyka Chopina, znajdujący się w kwaterze 11, przyciąga wielu fanów muzyki klasycznej nie tylko z Polski, ale z całego świata.

Mapa cmentarza Pere-Lachaise

Plan cmentarza Pere-Lachaise można pobrać tutaj: http://www.unjourdeplusaparis.com/files/2012/10/Plan-cimeti%C3%A8re-p%C3%A8re-lachaise.jpg

Ciekawostki o cmentarzu Pere-Lachaise

Na cmentarzu Pere-Lachaise znajdują się nagrobki o niezwykłych formach i legendach. Wśród nich jest grób mężczyzny potrąconego dzień przed swoim ślubem, którego posąg zdobi nienaturalne uwypuklenie w spodniach. Według cmentarnej legendy, dotknięcie tej części posągu ma zapewniać udane życie erotyczne.

Wycieczki z przewodnikiem po cmentarzu Pere-Lachaise

Cmentarz Pere-Lachaise to miejsce, które warto odwiedzić z przewodnikiem. Dzięki temu będzie można dowiedzieć się więcej o historii tego miejsca i osób, które tu spoczywają.

Zachęcamy do odwiedzenia cmentarza Pere-Lachaise w Paryżu i odkrycia jego fascynującej historii na własne oczy.