Turystyka Wspólna Sprawa

blog turystyczny

Buty Salomon i ich technologia
Sport

Buty Salomon i ich technologia dostosowana do każdych warunków

Poszukując obuwia zazwyczaj najpierw zwracamy uwagę na wygląd. Jednak drugim, często ważniejszym, czynnikiem jest funkcjonalność wybieranych butów. W zależności od przeznaczenia obuwia inne cechy będą grały główną rolę. Cena, którą przeznaczamy na buty, powinna mieć swoje odzwierciedlenie w zastosowanych technologiach i w jakości wykonania. Jakie zatem technologie posiadają buty Salomon? Co warto o nich wiedzieć? 

Buty do biegania Salomon

Podczas biegania niezwykle ważna jest amortyzacja stopy. Dobór obuwia powinien być dostosowany do podłoża, na którym biegamy. Jest to niezwykle ważne by wybrać inne buty do biegania w terenie, a inne w mieście ze względu właśnie na rodzaj podłoża, od którego odbija się stopa, a wraz z nią całe ciało. Podczas biegania po lasach i pagórkach stopa powinna posiadać obuwie, które będzie amortyzować każde lądowanie na nierównym terenie. Buty trekkingowe Salomon, stworzone właśnie do tych warunków, zawierają technologię Contagrip® TD, która pozwala na zachowanie przyczepności na zróżnicowanym terenie. Co więcej, posiadają właściwości pochłaniające wstrząsy oraz materiał utrzymujący suchość stopy. W mieście biegacz głównie porusza się po twardym asfalcie. Z tego względu buty do miasta zawierają technologię zapewniającą miękkość lądowania oraz przyczepność na twardych nawierzchniach. Natomiast wkładki dostosowują się do kształtu stopy, co gwarantuje jeszcze większą amortyzację. 

Buty turystyczne Salomon

Przed producentami butów turystycznych przy projektowaniu każdego modelu stoi niezwykle ważne zadanie. Mają tworzyć buty przy użyciu coraz doskonalszych technologii zapewniające nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo użytkownika. W tym celu ten rodzaj obuwia jest udoskonalany m.in. poprzez maksymalizację przyczepności, którą w zależności od wybranego modelu zapewnia bieżnik w jodełkę, profilowanie jego kostek czy dodanie kauczuku. Buty turystyczne muszą być również wysoce odporne na czynniki zewnętrzne. Są one wyposażone w specjalne powłoki, które chronią je przed przemakaniem deszczu i błota oraz przedostawaniem się przez siatkę ciał obcych tj. kamyki. Nadal czołowym czynnikiem przy wyborze obuwia jest komfort użytkownika. Buty nie tylko muszą dopasowywać się do stopy i zapewniać wygodę, ale także zachowywać suchość przez odpowiednie odprowadzanie wilgoci. 

Buty zimowe Salomon

Przy wyborze butów zimowych ważne jest, by dostarczały odpowiednie ciepło. W butach Salomon jest to zapewniane przez wyściółkę z mikropolaru oraz dodatkową zimową wkładkę do butów. Zarówno wkładka, jak i wyściółka zapewniają dostateczną izolację ciepła. Buty zimowe powinny również być odporne na czynniki zewnętrzne np. śnieg. Z tego względu hydrofobowość to kolejna cecha, którą zawierają buty tego producenta. Dzięki nieprzemakalnemu materiałowi chronią stopę przed wodą jednocześnie zapewniając odpowiedni przepływ powietrza. Natomiast ochronę kostek gwarantuje średni bądź wysoki profil wybranych modeli. Każda aktywna zimą osoba wie, jak ważna jest przyczepność do podłoża przy zmiennych warunkach pogodowych. Wspominana przy butach do biegania technologia Contagrip® MD również jest stosowana w produkcji butów zimowych. Dzięki temu użytkownik może bez obaw się poruszać zarówno na twardych, jak i miękkich powierzchniach. 

Dobór butów nigdy nie był sprawą prostą. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników, które mogą wpłynąć na jakość użytkowania. Salomon wychodzi ze zróżnicowaną ofertą, gdzie znaleźć można buty sportowe, trekkingowe, zimowe, wysokogórskie oraz miejskie. Warto 

zwrócić uwagę na technologie zastosowane w poszczególnych modelach, tak aby dostosować ją do indywidualnych wymagań, a każdy poszukiwacz wygodnych butów znajdzie coś dla siebie. Poniżej przygotowaliśmy listę technologii, na które warto zwrócić uwagę:

  • EnergyCell™ – pochłanianie wstrząsów,
  • Formowana wkładka OrthoLite® – wkładki dostosowujące się do kształtu stopy,
  • Softshell – oddychający i miękki materiał chroniący przed warunkami zewnętrznymi,
  • GORE-TEX® – technologia utrzymująca suchość stóp,
  • siateczka zabezpieczająca przed ciałami obcymi ,
  • pas zabezpieczający przed błotem,
  • hydrofobowość,
  • wyściółka,
  • uszczelniony język.