Wakacje w Pogorzelicy – dobry czas dla całej rodziny

Pogorzelica to nietypowe miejsce nad polskim morzem – położona jest pośrodku lasu, który oddziela ją również i od samej plaży. Jest to miejscowość, która znacznie różni się od omawianej przez nas Gdyni, a  wspomniane warunki naturalne korzystnie wpływają na lokalny mikroklimat, który cenią sobie zwłaszcza osoby cierpiące na różne choroby górnych dróg oddechowych.

Jednak do tej miejscowości przybywają też zupełnie inne grupy turystów. Każdy może znaleźć tutaj dla siebie coś odpowiedniego, zaczynając od miejsca do spania. Oferta noclegowa jest tutaj dobrze rozwinięta – składa się na nią kilkadziesiąt obiektów o różnym standardzie. Dodatkowo, Pogorzelica może zaoferować nam noclegi o każdej porze roku, co nie zdarza się tak często w przypadku mniejszych miejscowości nad polskim morzem. Jednak lokalne powietrze pomaga o każdej porze roku, więc ruch turystyczny ma tu miejsce również zimą. Na miejscu działają ośrodki SPA, gdzie dostępne są różne zabiegi kriogeniczne, kąpiele czy masaże.

Pogorzelica to jednak miejsce, gdzie cała rodzina będzie się dobrze bawić. Starsi skorzystać mogą chociażby z sieci gęstych dróg leśnych, pozwalających na długie spacery. Nordic walking oraz jazda na rowerze to kolejne propozycje dla osób chcących się trochę rozruszać. Na miejscu znajdziemy kilka wypożyczalni rowerów, więc nie musimy martwić się o transport własnego sprzętu.

W okolicach Pogorzelicy znajdzie się także wiele atrakcji dla najmłodszych. Największą z nich będzie zapewne możliwość przejazdu Nadmorską Koleją Wąskotorową, która łączy Pogorzelicę z Niechorzem, Rewalem, Trzęsaczem i Gryficami. Co więcej, kolej ma podpisaną umowę z trzema lokalnymi wypożyczalniami i za przewóz rowerów nie zapłacimy wtedy ani grosza. Dzięki temu możemy kontynuować naszą wycieczkę na dwóch kółkach.

Dzieci bardzo chętnie odwiedzają także latarnię morską w Niechorzu, gdzie mogą zmierzyć się z ponad 200 stopniami prowadzącymi na taras widokowy. Z góry rozciąga się ciekawa panorama okolicy. W tej samej miejscowości mieści się również Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie znajdują się modele w skali 1:10. Są to wzory, przedstawiające wszystkie polskie latarnie morskie. Zwiedzanie trwa około godziny i odbywa się z przewodnikiem.

W Rewalu natomiast możemy oglądać Wystawę Miniatur Kolejowych. Znajduje się ona na piętrze dworca kolei wąskotorowej, a w jej wnętrzach są dwie duże makiety oraz wiele modeli z całego świata. Zorganizowano tutaj także kącik zabaw dla dzieci, więc cała rodzina może ciekawie spędzić czas.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>