Ule, strusie i bursztyny – tylko w Jantarze

Planując sobie wczasy lub kilka dni wolnego nad Morzem Bałtyckim, z pewnością chcemy się przekonać, co takiego ciekawego możemy zobaczyć w różnych kurortach. Ponieważ coraz więcej osób rzeczywiście decyduje się na to, żeby nie tylko leżeć całe dnie na piasku, ale również mieć okazję do tego, by coś ciekawego zobaczyć. W takim razie nie powinniśmy się dziwić, że faktycznie będzie nam zależeć na tym, by rezerwując noclegi, jeszcze przy okazji natrafić na ciekawe atrakcje turystyczne. Powinniśmy być o nie spokojni, ponieważ tak naprawdę im bardziej rozwijają się tutaj możliwości wakacyjnego nocowania (noclegi Jantaru), tym bardziej mamy do czynienia z większą ilością ciekawych zalet osady.

W tym niezwykłym, choć z pozoru niewielkim kurorcie, możemy obserwować miedzy innymi afrykańskie strusie, a także prawdziwy ul. Jak to jest możliwe? Okazuje się, że z powodzeniem takie widowisko można znaleźć w gospodarstwie Pasieka u Strusi. Już w samej nazwie zgadzają się wszystkie ciekawostki do zobaczenia. Oprócz tego, że można posmakować tutejszego miodu, to przy okazji wszyscy turyści mają okazję patrzeć na pracę pszczół przez specjalnie oszklony ul.

Skoro odwiedzamy Jantar, a dokładniej zamierzamy się zatrzymać na dłużej w tej miejscowości, to także pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapomnieć odwiedzić Muzeum Bursztynnictwa. W końcu bursztyny i jantar, są synonimami. Obiekt mieści się w tutejszej szkole podstawowej. Nie posiada zbyt wielu ekspozycji, ale wśród nich spokojnie można wymienić ciekawe okazy bursztynów, jak i również specjalne narzędzia, które służą do obróbki tego surowca. Dzięki temu będziemy bardziej świadomi tego, w jaki sposób wyrabia się różne przedmioty, w tym także biżuterię.

Skoro jesteśmy nad Morzem Bałtyckim, to takie miejsce kojarzyć będzie nam się przede wszystkim z przepysznymi rybami z kutra. A jeśli chcemy się dowiedzieć czegoś więcej na temat tego, w jaki sposób łowi się ryby na morzu, a także jak wyglądają poszczególne ich gatunki, można wybrać się na spotkanie do Pana Zbigniewa, który jest już od wielu lat prawdziwym rybakiem i prowadzi specjalne prelekcje na temat swojego zawodu. Jedno jest pewne, przebywając w Jantarze, na pewno zawsze będziemy mieli wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia oraz do zwiedzania.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>