Przejażdżka rowerem po Gąskach

Gąski to malownicza miejscowość będąca idealną alternatywą na letni wypoczynek dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Doskonała lokalizacja oraz naturalne warunki przyrodnicze sprzyjają uprawianiu różnych sportów. Znajdują się przy zachodniej linii wybrzeża Morza Bałtyckiego i należą do dobrze znanej przez turystów gminy Mielno. Co można tutaj robić, kiedy znudzi się leżenie na plaży? Przede wszystkim warto zabrać ze sobą rower. Przez wioskę biegnie Europejski Szlak Nadmorski, przeznaczony właśnie dla rowerzystów. Trasa prowadzi z Pleśna, Sarbinowo, Mielno, Strzeżenice, Dobiesławiec, Mścice, Jamno, Łabusz, Osieki, Iwęcino do Bielkowa. Jest to bardzo popularny, międzynarodowy szlak, na terenie którego znajdują się liczne zabytki, których nie można ominąć jadąc tymi okolicami. Prowadzi wzdłuż Wybrzeża Morza Bałtyckiego.

Na jego trasie znajdują się takie zabytki jak: Latarnia Morska w Gąskach (Latarnia info), zbudowana w drugiej połowie XIX wieku. Uznawana jest za drugą pod względem wysokości na terenie Polski. Mierzy ponad 50 metrów wysokości, a z jej szczytu rozciąga się przepiękna panorama miasta. Jest także kościół w stylu neogotyckim, także z połowy XIX wieku, który znajduje się niedaleko Gąsek w Sarbinowie. Na trasie jest także malownicza wieś Chłopy, gdzie dużo jest szachulcowych budynków, wartych obejrzenia. Cały tor jest bardzo interesujący i nie można się na nim nudzić. Polecany jest zwłaszcza osobom, które lubią długie wycieczki rowerowe. Można także przejechać się tylko fragmentem szlaku i obejrzeć najbliższą okolicę. Jeśli nie ma możliwości zabrania własnego sprzętu dostępne są wypożyczalnie, gdzie za niewielką cenę można dostać rower w dobrym stanie.

Gąski to miejscowość, gdzie spędzić można zarówno krótki weekend jak i dłuższy urlop wakacyjny. Pomyśleć trzeba wtedy o rezerwacji noclegu dla siebie i swoich najbliższych (Gąski noclegi). Baza noclegowa składa się głównie z kwater prywatnych i gospodarstw agroturystycznych. Gąski to przede wszystkim przyjazna i kameralna atmosfera, komfort wypoczynku i przystępne ceny z uwagi na fakt, że nie jest to zbyt mocno oblegana miejscowość turystyczna. Warto zarezerwować miejsce dla siebie i swoich najbliższych już dziś, bo w sezonie wakacyjnym z pewnością jest mniejszy wybór.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>