Nadbałtyckie perypetie związane z kurortami

Wakacje nad morzem to najczęściej stosowane przez Polaków rozwiązanie. Piękne widoki, przyjemne, czyste plaże, mnóstwo zabytków i atrakcji. Bałtyk jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych i błogiego lenistwa. Wszystko za sprawą, stosunkowo płytkiej i mało zasolonej wody, która w sezonie letnim jest też ciepła. Wybrzeże Bałtyku ciągnie się na całej długości granic północnych naszego kraju, a długość całej linii brzegowej to ponad 8 tysięcy kilometrów. Jest bardzo urozmaicona, przez liczne dopływy, zatoki i półwyspy, które stają się dla nas doskonałym miejscem wypoczynku.

Baza noclegowa w okolicach Bałtyku (noclegi nad morzem ➦), to w przeważającej ilości prywatne kwatery, zróżnicowane pod kątem finansowym i standardu. Można też znaleźć ciekawe hotele, spośród których najbardziej znany jest Hotel Bryza, znajdujący się na Półwyspie Helski, który zapewnia nam malownicze widoki na spienione fale i bezpośrednie zejście na plażę. Piaszczyste Wybrzeże możemy spotkać we wszystkich kurortach, jednak w wielu miejscach jest ono o wiele bardziej wyjątkowe. Mamy tu na myśli przede wszystkim takie miejscowości jak Jurata, Dąbki, Chłopy, czy Pobierowo. Wszystkie te miejsca dbają o czystość plaż, a z racji ilości turystów, mamy możliwość znalezienia kawałka piaszczystego podłoża dla siebie. Dodatkowo na całej długości znajdziemy liczne atrakcje, takie jak parki zabaw na Helu, Fokarium, Aquaparki, w osadach takich jak Władysławowo czy Darłowo oraz liczne zabytki z czasów II wojny światowej i starsze.

Szukając dobrego miejsca na wakacje, zastanówmy się jaki charakter miejscowości najbardziej nam odpowiada. Możemy wybrać się przecież do tętniącego życiem miejsca, gdzie przez cały sezon odbywają się imprezy i do dyspozycji mamy wiele atrakcji, na przykład Ustak, Łeba, czy Świnoujście lub małe kurorty, w których spotkamy się z kameralną atmosferą, jak w przypadku Pobierowa, Sztutowa, Ketów Rybackich czy Chłopów. Liczne porty morskie dają nam okazje do wypłynięcia na otwarte wody Bałtyku, co jest niesamowitą przygoda, a ciekawe restauracje zapewniają świeże posiłki, zgodne z nadmorską dietą. Noclegi to oferta, z której każdy z nas może skorzystać, gdyż proponuje nam niemal każde dostępne rozwiązanie. Od nas zależy gdzie się wybierzemy i jak spędzimy ten wspaniały czas.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>