Miasteczko Westernowe w Mrągowie

Po ostatniej wizycie w Tyliczu {http://www.tws.org.pl/drewniany-kosciol-w-tyliczu-123/} przenosimy się na Mazury. Mrągowo od 25 lat jest związane z tematyką dzikiego zachodu i muzyki country {https://pl-pl.facebook.com/PiknikCountryMragowo/ – piknik}. To tutaj odbywa się słynny piknik, transmitowany przez otwarte telewizje, a na żywo ogląda go corocznie kilkanaście tysięcy osób w Mrągowie. W 2008 roku postanowiono rozwinąć metropolię pod tym kątem, powstało miasteczko westernowe „Mrongoville”, które należy dzisiaj do najciekawszych atrakcji w mieście. Znajduje się na obrzeżach, bardzo blisko rzeki Dajny.

W Polsce ostatnio dość często powstają tego typu miasteczka, lecz w którym miejscu mogłoby ono odnieść większy sukces niż w Mrągowie, które od lat jest związane z tą kulturą? Na turystów odwiedzających osadę czeka całe mnóstwo atrakcji, typowe dla dzikiego zachodu inscenizacje: napady na bank, pojedynki i porwania, a w każdej scence występują profesjonalni kaskaderzy, którzy gwarantują nam ogromny realizm sytuacji. Czasami jest bardzo niebezpiecznie, jednak ci ludzie wiedzą co robią.

Znajdziemy tam również Mexico Bar – restaurację wzorowaną na barach z dzikiego zachodu – umeblowaniem, kulturą jak i samym jedzeniem. Oprócz tego są także inne ciekawe rozrywki jak strzelnica, gdzie możemy poćwiczyć swoją celność lub pierwszy raz w życiu zaznajomić się z bronią. Inne ciekawe, interaktywne gry czy nawet kino 5D, które jest typową atrakcją miast turystycznych i stanowi dość ciekawe miejsce. Może nie będziemy do niego uczęszczać niczym do zwykłego kina, jednak zobaczyć raz w życiu co to jest, chociaż z ciekawości na pewno warto.

„Mrongoville” to na pewno świetna propozycja na spędzenie wolnego czasu zarówno dla dorosłych jak i dzieci, którzy znajdą tutaj także dla siebie place zabaw z ogromnymi dmuchanymi zamkami i trampolinami. Atutem całej miejscowości jest niewątpliwie baza noclegowa. Mrągowo to stolica Mazur, a dzięki piknikowi, miasto jest odwiedzane przez dziesiątki tysięcy turystów. Noclegi {meteor-turystyka.pl – kwaterunek} to głównie luksusowe hotele i pensjonaty na wysokim poziomie, ale na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, czy to z tańszych kwater, czy w domach prywatnych. Nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś wolnego, chyba, że wybieramy się na wakacje do Mrągowa podczas trwania wyżej wymienionego pikniku, wtedy konieczna jest dużo wcześniejsza rezerwacja, aby w ogóle mieć zapewniony nocleg na terenie miasta.

«

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>