Kopalnia soli na Pojezierzu Kujawskim

Największa kopalnia soli na terenie Polski zlokalizowana jest obecnie na Pojezierzu Kujawskim, a konkretniej w Kłodawie. Dla wielu osób jest to niesamowite przeżycie, aby móc na własnej skórze odwiedzić takie miejsce i zobaczyć jak wydobywa się sól. Oczywiście warto w takiej sytuacji zdecydować się na atrakcyjne noclegi na Pojezierzu Kujawskim i zgłębić swoją wiedzę w tym zakresie.

Decyduje się na to wiele osób młodych oraz dorosłych. Wydobywanie soli w tej kopalni wcale nie trwa zbyt długo, ponieważ zaczęło się to już po II wojnie światowej, a więc jest to okres kilkudziesięciu lat. W międzyczasie ta baza noclegowa bardzo się jednak rozwinęła, o czym można się przekonać na własne oczy. Wcześniejsza rezerwacja terminu wyprawy umożliwia zainteresowanym wycieczkę w głąb ziemi, która trwa ponad 2 godziny i jest wielkim przeżyciem dla wszystkich, którzy się na nią zdecydują. Wyprawa jest oczywiście całkowicie bezpieczna, więc można się podczas jej trwania rozkoszować jedynie atrakcjami, które czekają tam na zainteresowanych. Turyści schodzić będą na głębokość 600 metrów pod powierzchnią ziemi. Pierwszym etapem takiej wycieczki jest objaśnienie dziejów tej kopalni soli, które są niezwykle ciekawe, dlatego turyści bardzo chętnie takich historii słuchają. Potem odbywa się spacer do specjalnie zaprojektowanej i wykonanej kaplicy św. Kingi, a jej pomnik wykonany jest jedynie z soli. Osoby decydujące się na wycieczkę są z tego powodu bardzo zadowolone, ponieważ jest to ciekawe przeżycie edukacyjne. Jednym z najciekawszych etapów takiej przygody jest również oglądanie specjalnych komór solnych, które znajdują się w głębi ziemi. Na uwagę zasługują tam także maszyny, które stosowane są podczas wydobywania soli. Nie są może one zbyt nowoczesne, za to niezwykle funkcjonalne, dlatego warto dowiedzieć się nieco więcej informacji na ich temat.

Jak widać wyraźnie, wyprawa do kopalni soli na Pojezierzu Kujawskim może okazać się strzałem w dziesiątkę. To miejsce opowiada o historii kopalni, o procesie wydobywania soli, itd. Warto się z takimi wiadomościami zapoznać i odwiedzić bezpośrednio największą kopalnię tego typu w Polsce.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>