Dziwnów – nadmorski raj

Nie jest to największy, nadmorski kurort. Nie ma w nim atrakcji charakterystycznych dla wielkich miast, ale jest coś znacznie cenniejszego. Cisza, czyste plaże i krystaliczna woda. Dziwnów, bo o nim mowa, to miejscowość, która znajduje się na czele rankingu na „Najpopularniejszą miejscowość turystyczną”. Przyczynia się do tego atrakcyjne położenie między Morzem Bałtyckim a rzeką Dziwną. Przeszło sto lat temu odkryto tutaj pokłady źródeł solankowych, które wykorzystywano do kąpieli i zabiegów leczniczych. Niestety dzisiaj już nie eksploatuje się ich, ale sława Dziwnowa jako uzdrowiska przetrwała. Specyficzny nadmorski mikroklimat doceniają turyści nie tylko polscy, ale i zagraniczni.

Największą atrakcją jest oczywiście szeroka, plaża z czystym piaskiem. Ciekawostką jest, że plaża od miasta oddzielona jest piaszczystym pasem wydm wzdłuż, których biegnie aleja spacerowa. Wybierając Dziwnów jako bazę wypadową mamy możliwość zwiedzenia bliższych i dalszych okolic. Do Kamienia Pomorskiego warto wybrać się w piątek, ponieważ wtedy w pięknej katedrze odbywają się koncerty muzyki organowej. W Trzęsaczu zobaczymy ruiny kościoła, którego większa część niestety została zniszczona przez fale morskie podmywające mury. Została z niego tylko jedna ściana, ale i ona pewnie w niedługim czasie zostanie pochłonięta przez morze. Warto wstąpić do Wapnicy. Zwłaszcza miłośników militariów i historii zaciekawią ślady po pociskach z drugiej wojny światowej. W Międzyzdrojach co roku odbywa się Wakacyjny Festiwal Gwiazd polskiego teatru i kina. Jest to okazja, żeby zobaczyć sławnych aktorów, znanych z dużego ekranu. Może uda się zdobyć autograf.

W okolicach Dziwnowa jest wiele interesujących miejsc. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to fantastyczna miejscowość, w której odpoczniemy w ciszy, spokoju, w pięknym otoczeniu i co ważne – za przystępną cenę. Noclegów jest naprawdę sporo, o różnym standardzie i na każdą kieszeń. W zasadzie, nawet bez wcześniejszej rezerwacji, powinniśmy znaleźć pokój, jakiego szukamy. Restauratorzy bardzo dbają o gości i serwują przeróżne dania, ze wszystkich stron świata. Oczywiście nie brakuje również świeżych ryb i zwykłej pizzy. Na pewno nikt nie będzie narzekał. Może warto zaplanować podróż do tej nadmorskiej wioski i wspólnie z rodziną czy z przyjaciółmi spędzić miło wolny czas.

«
»

One comment on “Dziwnów – nadmorski raj”

  1. jagolinka pisze:

    Mnie chyba najbardziej interesuje ten Wakacyjny Festiwal Gwiazd, gdzie można spotkać gwiazdy, brzmi super!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>