Drewniany kościół w Tyliczu

W Tyliczu można znaleźć obecnie wiele zabytkowych budowli sakralnych, które posiadają niezwykle ciekawą historię. Warto się z nimi dokładnie zapoznać i dowiedzieć się o nich nieco więcej. Nadal zachowane są one w bardzo dobrym stanie, więc wybierając Tylicz na miejsce spędzenia urlopu, każda osoba religijna będzie mogła odnaleźć ciekawe dla siebie atrakcje turystyczne, które spełnią jej wymagania (zobacz przy okazji atrakcje Bukowiny). Jak zostało wyżej wspomniane miejsce to jest szczególnie polecane osobom głęboko wierzącym i pobożnym.

W Tyliczu znajduje się przede wszystkim drewniany kościół. Jest to budowla parafialna pod przodownictwem św. Piotra i Pawła. Można się tam oczywiście pomodlić i oddać chwili zadumy nad własnym losem. Kościół ten jest zlokalizowany dokładnie na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, więc przy okazji można także odwiedzić tam inne drewniane budynki. Ta budowla powstała dokładnie w XVII wieku, a więc ma już kilkaset lat, ale nadal jest bardzo estetyczna i okazała. Z tego też względu ta baza noclegowa jest tak chętnie odwiedzana przez turystów z różnych stron świata.

Kościół posiada wiele zabytkowych elementów, które warto zobaczyć z bliska. Można go oczywiście zwiedzić od wewnątrz, nie ma z tym najmniejszych problemów. W środku znaleźć można wiele ciekawych polichromii. Bardzo charakterystycznym elementem tego kościoła jest jednak ołtarz. Umieszczony został tam obraz Matki Boskiej Tylickiej. Przed wejściem z kolei stoi murowana dzwonnica, która jest jednym z najważniejszych elementów tej budowli sakralnej, warto udać się właśnie tam i poszerzyć swoją wiedzę. Aby mieć możliwość, by zwiedzić wszystko co nas interesuje, musimy parę tygodni wcześniej przejrzeć Internet. Oferty noclegów, które  znajdziemy w okolicy mogą być już dawno zajęte, dlatego warto zacząć szukać dużo wcześniej.

Na terenie Tylicza znajduje się wiele drewnianych budowli, które warto uwiecznić na fotografiach, gdyż ich zwiedzanie jest niesamowitym przeżyciem nie tylko dla osób starszych. Drewniany przybytek, jak na swoje lata prezentuje się naprawdę dobrze. To przede wszystkim możliwość zapoznania się z lokalną architekturą, która jest bardzo charakterystyczna.

«
»

4 comments on “Drewniany kościół w Tyliczu”

 1. Stefen pisze:

  Kolejna piękna budowla do zwiedzenia. Dziękuję autorom bloga, że mogę poznawać Polskę z innej strony.

 2. Bogusław pisze:

  Oprócz tego uroczego kościółka mogę też zaproponować zobaczenie ciekawego miejsca i zjawiska w Tyliczu, jakim jest mofeta. Polecam.

 3. Brenata pisze:

  @Bogusław jadę na 5 dniowy nocleg do Tylicza i chętnie skorzystam

 4. ViVe-CK pisze:

  CO to jest ta mofeta? może jakiś post o tym od autorów : ) ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>