Czaplinek – gdzie warto się wybrać?

Województwo zachodniopomorskie większości osób kojarzy się przede wszystkim z nadmorskimi kurortami. Warto jednak wiedzieć, że również Pojezierze Drawskie ma wiele do zaoferowania: liczne zabytki, wypoczynek nad wodą i atrakcje dla aktywnych to tylko część możliwości, jakie daje to miejsce.

Urlop w Czaplinku warto zaplanować z wyprzedzeniem, gdyż przyjeżdża tam wielu turystów, może więc pojawić się problem ze znalezieniem kwatery odpowiadającej indywidualnym oczekiwaniom wczasowiczów. Najlepszym sposobem na znalezienie pokoju wydaje się skorzystanie z internetu – po wpisaniu hasła ‚dostępne noclegi Czaplinek’ pojawi się sporo ofert różnych miejsc, oferujących wynajem pokoi.

Dlaczego warto spędzić urlop w Czaplinku? Rynek jest centralną częścią miasta, to właśnie tam odbywa się większość imprez – koncerty oraz Jarmark Bożonarodzeniowy to tylko niektóre wydarzenia warte uwagi. W trakcie spaceru po rynku warto zwrócić uwagę na jego zabudowę – większość budynków powstała w XIX wieku (miejscami można natknąć się na starsze elementy zabudowy powstałe już po pożarze miasta w 1765 roku). W czasie spaceru nie można przeoczyć kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego, pochodzącego z I połowy XIX wieku, który jest najbardziej imponującą budowlą w całym Czaplinku. Po drugiej stronie rynku znajduje się rower, który wskazuje na to, że w Czaplinku swój początek ma wiele szlaków rowerowych, których łączna długość przekracza 600 km.

Pobyt w Czaplinku warto urozmaicić wizytą w Sławogrodzie. To miejsce, w którym można z bliska zobaczyć turnieje rycerzy, a także pokazy prezentujące popularne niegdyś rzemiosła. Gród jest stylizowany na średniowieczny, a wizyta w nim z pewnością przyniesie wiele radości wszystkim turystom – niezależnie od wieku.

Podczas urlopu spędzanego w Czaplinku warto postawić także na aktywność fizyczną. Można wyruszyć na wycieczkę rowerową jednym ze szlaków, nudzić się nie będą także zapaleni piechurzy czy amatorzy wodnych atrakcji. Ci pierwsi powinni wybrać się na spacer po Drawskim Parku Krajobrazowym, w którym można odetchnąć świeżym powietrzem oraz podziwiać rzadko spotykane rośliny. Fani sportów wodnych mogą natomiast wybrać się na spływ kajakowy rzeką Drawą lub udać się nad jezioro Drawsko i tam spróbować swoich sił windsurfingu czy po prostu wykąpać się w przeznaczonym do tego kąpielisku.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>