Bukowina Tatrzańska w ludowym wydaniu

Bukowina Tatrzańska, to niezwykle urokliwa podhalańska wieś, która każdego roku przyciąga do siebie setki turystów. Popularność tego kierunku wynika nie tylko z jego położenia, ale też z licznych atrakcji, ciekawie wypełniających nasz czas. Organizując pobyt w tym miejscu, nie możemy zapomnieć o zapoznaniu się z ofertą turystyczną, co ważne baza noclegowa to pierwszy punkt na naszej liście. Miejsca do spania (w internecie: „noclegi Bukowina Tatrzańska”), to okazja do relaksu i wypoczynku w wyjątkowym miejscu. To miejsce, które niegdyś funkcjonowało jako rolniczo-pasterska osada, dziś jednak ma ona charakter stricte turystyczny, co determinuje rozwój atrakcji w tym regionie.

Termy Bukovina są jedną z popularniejszych, do których każdy turysta powinien zajrzeć choć raz. Proponują one możliwość zrelaksowania się w saunie, basenie, a nawet jacuzzi, co pozytywnie wpłynie na naszą regenerację, przed kolejnym aktywnym dniem na stoku. Tu też znajdziemy kilka wyciągów narciarskich, a najpopularniejszym z nich jest wyciąg krzesełkowy, w ośrodku Olczański Wierch. To wspaniałe miejsce, które jest niesamowicie zadbane i zapewnia ciekawe trasy zjazdowe. Znajdziemy też liczne szlaki turystyczne, skrywane w okolicznych lasach, które zaprowadzą nas w malownicze rejony, takie jak Morskie Oko. Nie można zapominać o zapoznaniu się z tutejszymi szczytami. W kurorcie tym możemy też zwiedzać, a jest co, gdyż górskie tereny zazwyczaj przepełnione są wspaniałymi zabytkami. Tu mamy okazję zobaczyć Zagrodę Sołtysów, Dom Ludowy i kościół zbudowany rękoma jednego górala.

Gastronomia w Bukowinie Tatrzańskiej to temat warty uwagi, gdyż obfituje w świetne karczmy, które ugoszczą nas regionalną strawą w najlepszym wydaniu. Nie musimy obawiać się o ich jakość, gdyż w każdym kęsie można wyczuć świeże produkty. Kuchnia regionu, to solidne porcje, przygotowane na bazie rodzinnych przepisów. Kwaśnica, oscypek, golonka, to podstawa tutejszej diety, która koniecznie musi zostać zakropiona domową nalewką. Pamiętajmy, że to region z tradycją, a zapoznanie się z tym tematem, nie tylko jest ciekawym przeżyciem, ale też nieodzownym elementem każdej wyprawy w te rejony. Baca i góralskie śpiewy, któż z nas nie lubi swojskich klimatów, przy wieczornej kolacji, tańców z ludową muzyką w tle i wspaniałego krajobrazu za oknem.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>